شایع ترین باکتری معده محافظ زنان در مقابل ام اس

۱۳۹۳/۱۱/۰۱ - ۱۷:۱۳ - کد خبر: 136004

سلامت نیوز: مطالعات محققان علوم اعصاب استرالیا نشان می دهد که شایع ترین باکتری معده که باعث زخم معده می شود، از زنان در مقابل بیماری ام اس محافظت می کند.

به گزارش ایرنا از رویترز، مولتیپل اسکلروزیس یاMS یک بیماری مزمن عصبی است که در آن سیستم ایمنی بدن به بافت های سالم سیستم عصبی مرکزی حمله می کند. سن ابتلا به این بیماری معمولا بین 20 تا 40 سالگی است و احتمال بروز آن در زنان دو برابر مردان است.

تحقیقات نشان می دهد که یک باکتری به نام هلیکوباکتر پیلوری که معمولا با عفونت دوران کودکی در ارتباط است، احتمال بروز ام اس در بزرگسالی را کاهش می دهد.

این یافته شواهد بیشتری در زمینه فرضیه بهداشت فراهم می کند. فرضیه بهداشت به این ایده گفته می شود که قرار گرفتن در معرض عوامل بیماری زا در دوران کودکی، بدن را در مقابل انواع بیماری ها در بزرگسالی مقاوم می کند.

در این گزارش آمده است که این باکتری حساسیت سیستم ایمنی بدن را کاهش می دهد و به این ترتیب احتمال بروز MS کاهش می یابد.

عفونت ناشی از باکتری هلیکوباکتر پیلوری در معده بیش از نیمی از جمعیت جهان وجود دارد که اکثرآنان در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند. اکثر این افراد قبل از دو سالگی به این عفونت آلوده می شوند.

این دستاورد جدید در تشخیص و درمان بیماری ام اس موثر است.

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، در حال حاضر بین 250 هزار تا 350 هزار نفر در آمریکا به ام اس مبتلا هستند و هر هفته حدود 200 مورد جدید ابتلا به ام اس در آمریکا تشخیص داده می شود.

مهمترین علایم بیماری ام اس،ضعف،سفت شدن عضلات، سوزن سوزن شدن و بی حسی اندام ها، دوبینی، سرگیجه، اختلال در تعادل و خستگی مزمن است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.30414s, 19q