گوشت مورد استفاده حجاج ايراني در عربستان سالم است

۱۳۸۷/۰۹/۱۶ - ۱۵:۰۱ - کد خبر: 13891
 گوشت مورد استفاده حجاج ايراني در عربستان سالم است
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، مهدي خلج در نشست خبري در بعثه مقام معظم رهبري در جمع خبرنگاران با اشاره به اينكه سازمان حج و زيارت براي اينكه از گوشت مصرفي زائران خود در عربستان اطمينان حاصل كنند، هماهنگي با سازمان دامپزشكي كشور كرده است، گفت: نماينده اي از سازمان دامپزشكي بر روي گوشت هاي مصرفي زائران در عربستان نظارت مي‌كند.
وي با بيان اينكه وظيفه ما نظارت بر گوشت‌هاي به دست‌آمده در كشتارگاه‌ها است، گفت: در ابتدا كه كشتارگاه‌هاي عربستان را بررسي كرديم از وضعيت مناسبي برخوردار نبودند ولي با اعمال نظر، فعاليت‌هايشان را درست انجام دادند.
معاون بهداشتي و پيشگيري سازمان دامپزشكي جمهوري اسلامي ايران با بيان اينكه گوشت‌هاي كه ما در عربستان استفاده مي كنيم از كشور استراليا وارد مي شود، گفت: كشور استراليا يكي از كشورهاي ممتاز در زمينه دام در سطح جهان است.
خلج اظهار داشت: ما بر روي دام‌ها قبل از ذبح نظارت مي‌كنيم تا فعاليت‌ها درست انجام شود و مشكلي ايجاد نشود.
معاون بهداشتي و پيشگيري سازمان دامپزشكي جمهوري اسلامي ايران يادآور شد: بايد تعدادي دامپزشك مجرب از ايران بياوريم تا بر روي فعاليت هاي كشتار و غيره نظارت كنند.
خلج با اشاره به اينكه در ايران 180 كشتارگاه صنعتي طيور وجود دارد و 90 درصد آنها از استاندارهاي بين المللي برخوردار هستند، ادامه داد: 45 كشتارگاه صنعتي دام وجود دارد و البته تعدادي هم در حال اضافه شدن است.
وي يادآور شد: ما مي‌توانيم از ايران تمام گوشت مصرفي زائران خود را به عربستان منتقل كنيم و مشكلي هم در اين زمينه نداريم.
وي با اشاره به اينكه در روز عيد قربان از كشورهاي آفريقايي نيز دام در عربستان ذبح مي‌شود، گفت: امسال نيز همانند سال هاي قبل گوشت ذبح شده در اين ايام وارد ايران نخواهد شد.
معاون بهداشتي و پيشگيري سازمان دامپزشكي جمهوري اسلامي ايران تصريح كرد: ما آمادگي داريم كه 100 هزار راس گوسفند نيز براي روز عيد قربان وارد عربستان كنيم.
معاون بهداشتي و پيشگيري سازمان دامپزشكي جمهوري اسلامي ايران در پايان خاطرنشان كرد: مشكلي براي قرباني زائران براي روز عيد وجود ندارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.26852s, 19q