دختران دبیرستانی مشکل بهداشت بلوغ دارند

۱۳۹۳/۱۲/۰۸ - ۱۲:۲۳ - کد خبر: 139951

سلامت نیوز:مدیر کل دفتر سلامت وزارت‌ آموزش و پرورش با اشاره به مشکلات بهداشت بلوغ در دختران دبیرستانی گفت: ۱۰۰ درصد مدارس دخترانه دوره متوسطه دوم تحت پوشش طرح آهن یاری قرار خواهند گرفت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ،حسن ضیاءالدینی، مدیر کل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به طرح‌هایی که برای دانش‌آموزان دختر در مدارس مورد نظر است، اظهار داشت: در حوزه دختران بحث سلامت نوجوانی مورد توجه دفتر سلامت است.

وی افزود: دختران در سن دوره متوسطه (دبیرستان) مشکلاتی در خصوص بهداشت بلوغ دارند که آموزش‌هایی را امسال برای آنها در مدارس در نظر گرفتیم.

ضیاءالدینی با بیان اینکه کار رسیدگی به مشکلات دختران دانش‌آموز را از مدارس شبانه‌روزی آغاز کردیم، گفت: در مجموع 150 هزار مدرسه شبانه‌روزی دخترانه در کشور وجود دارد که آموزش‌ها را آغاز کردیم و رابطان بهداشتی انتخاب شدند تا آموزش لازم به دانش‌آموزان دختر منتقل شود.

وی افزود: با توجه به اینکه دانش‌آموزان دختر در دوره دبیرستان با مشکلات بلوغ مواجه هستند، لذا برنامه‌های مختلفی برای آنها در دستور کار است.

وی به یکی از برنامه‌هایی که برای دختران دانش‌آموز تدارک دیده شده است اشاره و خاطرنشان کرد: به علت وجود کم خونی در دانش‌آموزان از سالها قبل موضوع «طرح آهن یاری» در مدارس دخترانه وجود داشته است.

مدیر کل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش افزود: طرح آهن یاری را با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مدارس ادامه می‌دهیم.

ضیاءالدینی با بیان اینکه طرح آهن یاری در مدارس دخترانه متوسطه دوره اول و دوم اجرا می‌شود، تصریح کرد: تاکنون موفق شده‌ایم تا 40 درصد مدارس دخترانه متوسطه اول کشور و 10 درصد مدارس دخترانه متوسطه دوم کشور را تحت پوشش قرار دهیم.

مدیر کل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در این طرح در هر هفته یک قرص آهن که در هر ماه چهار عدد قرص می‌شود به دانش‌آموزان دختر داده می‌شود، گفت: 100 درصد مدارس دخترانه دوره متوسطه دوم تحت پوشش طرح آهن یاری قرار خواهند گرفت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.82595s, 19q