آب پرتقال؛ مفیدترین آبمیوه دنیای میوه‌ها

۱۳۹۳/۱۲/۲۵ - ۱۲:۳۱ - کد خبر: 142116
آب پرتقال؛ مفیدترین آبمیوه دنیای میوه‌ها

سلامت نیوز: اگر گمان می‌کنید که با نوشیدن آبمیوه‌های چند میوه آنتی‌اکسیدان بدن خود را تأمین می‌کنید بهتر است در برنامه غذایی خود تجدیدنظر کنید. به عقیده دانشمندان هیچ‌چیز نمی‌تواند جای یک لیوان آب پرتقال طبیعی در اول هر صبح بگیرد، میزان آنتی‌اکسیدان موجود در آب پرتقال تقریباً 10 برابر هر نوع خوراکی دیگری است.


به گزارش سلامانه به نقل از natureworldnews، در کنار این موضوع که آب پرتقال و سایر آب مرکبات سرشار از ویتامین D هستند، می‌توانند به‌عنوان یک آنتی‌اکسیدان بسیار قوی نیز عمل کنند. این ویژگی مرکبات به کاهش آزاد کردن رادیکال‌های آسیب‌زا در بدن کمک شایانی می‌کند. به همین دلیل بسیاری از متخصصین تغذیه توصیه می‌کنند که صبح خود را با یک لیوان آب انار، آلبالو یا تمشک شروع کنید.


بااین‌حال توجه داشته باشید که هیچ‌یک از نوشیدنی‌های گفته‌شده نمی‌تواند جای آب پرتقال را بگیرد. درواقع دانشمندان موفق شده‌اند با استفاده از یک روش خاص آزمایشگاهی برای اولین بار میزان آنتی‌اکسیدان موجود در آب پرتقال را اندازه‌گیری کنند، نتیجه به‌دست‌آمده آن‌ها را شگفت‌زده کرد، زیرا این میزان تا به آنتی‌اکسیدان در هیچ ماده غذایی دیده نشده بود. بنابراین نوشیدن آب پرتقال در ابتدای صبح بسیار ضروری‌تر از آن چیزی است که شما گمان می‌کنید، آن‌قدر مهم که حتی موجب چشم‌پوشی شما از خوردن قهوه یا چای بشود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.27789s, 18q