٤ قربانی در تصادف شایعه‌ساز خودروهای لوکس

۱۳۹۴/۰۲/۰۱ - ۱۵:۵۶ - کد خبر: 145180

سلامت نیوز:در حاشیه این ٢ تصادف شايعه مرگ فرزاد حسني و پسر امير قلعه نوعي در شبکه‌های اجتماعی به چشم می‌خورد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه شهروند، «پورشه» و «بی‌ام‌و» سرنوشت مرگباری برای ٤ سرنشین خود رقم زدند. تصادف‌هاي وحشتناك گرانقیمت‌ترین خودروهای ایران در اتوبان همت و خيابان شريعتي، ٤ زن و مرد را به کام مرگ برد و ٢ مصدوم برجا گذاشت. در حاشيه اين دو تصادف جداگانه، شايعه شد كه فرزاد حسني مجري معروف صداوسيما و پسر امير قلعه‌نوعي، در ميان قربانيان اين دو سانحه هستند. درست پس از تكذيب اين شايعه‌ها، خبر رسيد كه راننده خودروي بي‌ام‌او قهرمان اتومبيلراني كشور بوده كه در اين تصادف دلخراش جان خود را از دست داده است. هیچ‌کس باور ندارد حمیدرضا کمالی قهرمان کرجی اتومبیلرانی ایران به همراه ٣ دوستش قربانی یک تصادف رانندگی شوند.


عقربه‌ها ساعت ٤٨ دقیقه بامداد را نشان می‌داد که خودروي بي‌ام‌‌و مدل ٢٠١٠ با سقف کروک وارد بزرگراه همت شد. ٤ سرنشین خودرو با سرعت سرسام‌آوری یکی پس از دیگری ورودی‌های بزرگراه‌های شمالی و جنوبی را جا می‌گذاشتند که صدای ترمز مهیبی سکوت کم تردد بزرگراه را شکست. بامداد دوشنبه ٣١ فروردین‌ماه بود که خودروهای عبوری با سامانه ١٢٥ آتش‌نشانی تماس گرفتند و خبر از وقوع یک تصادف شدید و مرگبار در بزرگراه همت روی پل یادگار امام دادند. پس از دریافت خبر بلافاصله آژیر خطر ایستگاه آتش‌نشانی تهران به صدا درآمد و امدادگران راهی محل حادثه شدند.

بررسی‌ها نشان می‌داد که یک خودروی سواری بی‌ام‌‌و پس از انحراف از مسیر اصلی با گاردریل کنار بزرگراه برخورد کرده و پس از برخورد با یک پژو پرشیا که در این مسیر در حال حرکت بود برخورد و در لاین تندرو متوقف شده بود. خودرو به دليل نامعلومي از مسيرش منحرف شده بود. در این حادثه به علت شدت برخورد، چهار سرنشین مرد از خودرو به بیرون پرتاب شده بودند که یکی از این چهار نفر از وسط لاین بزرگراه به وسط بزرگراه یادگار امام سقوط کرده بود.جلال ملكي در مورد اين حادثه به خبرنگار «شهروند» گفت: «پس از اعلام اين حادثه به ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران بلافاصله ایستگاه ٢٥ سازمان آتش‌نشانی عازم محل حادثه شد. وقتي خودرو با گاردريل برخورد كرد و سرنشينان آن به بيرون پرتاب شدند، شدت اين پرتاب به حدي بود كه يكي از سرنشينان از اتوبان همت به پايين پرتاب شد و روي اتوبان يادگار افتاد. اين سرنشين به دليل اينكه روي لاين كند اتوبان افتاده بود، هيچ خودرويي از روي وي رد نشد و او به طرز معجزه‌آسايي زنده ماند. در این عملیات آتش‌نشانان به سرعت به دو گروه تقسیم شدند. گروه اول خود را به چهار سرنشین مصدوم رساندند که معلوم شد متاسفانه بر اثر شدت جراحات، دو نفر از این سرنشینان پس از معاینه امدادگران اورژانس در دم جان باخته‌اند. همزمان گروه دوم مصدوم پرتاب شده از خودرو را از وسط بزرگراه امام به بالای بزرگراه منتقل کردند و تحویل امدادگران اورژانس دادند. نیروهای عملیات پس از اجرای ایمن‌سازی‌های لازم و انتقال خودرو به قسمت امن بزرگراه و تحویل محل حادثه به عوامل راهور به ماموریت خود پایان دادند.»


مرگ ٣ سرنشین خودرو
در ادامه مهین عليپور روابط‌عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور در این رابطه به «شهروند» گفت: «اورژانس تهران در پی اين حادثه وحشتناك سه دستگاه آمبولانس را عازم محل حادثه کرد. پس از تأييد مرگ دو نفر از سرنشينان، دو مصدوم ديگر بلافاصله به بيمارستان حضرت رسول منتقل شدند. تلاش پزشكان براي نجات جان يكي از اين دو مصدوم بي‌نتيجه ماند و وي درحالي‌كه پيش از انتقال سي‌پي‌آر شده بود، در بيمارستان جان خود را از دست داد. مصدوم ديگر نيز حال وخيمي دارد و پزشكان درحال اقدامات برای نجات جان وي هستند. همه سرنشينان اين خودرو بين ٢٥ تا ٣٥‌سال سن داشتند».


اسامی سرنشینان خودرو بی‌ام‌‌و
درحالی‌که این حادثه به قاضی مدیرروستا بازپرس شعبه ششم دادسرای جنایی تهران گزارش شد، تحقیقات خبرنگار «شهروند» از دادسرای جنایی تهران نشان می‌دهد که حمیدرضا کمالی ٣٥ساله قهرمان کلاس آزاد ایران، شاهین حسین‌آبادی ٣٦ساله، حمید چشمه ٢٨ساله و آرمین بخشی ٢٥ساله، ٤ سرنشین خودرو بی‌ام‌و بودند که ٣ سرنشین این خودرو در تصادف جان خود را از دست داده‌اند و تنها آرمین بخشی در بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) بستری است. تحقیقات برای روشن شدن زوایای این پرونده تصادف به دادسرای ناحیه ٣٢ ارجاع شد.خبر کوتاه و تکان‌دهنده بود. خبری که تا پیش از ظهر روز دوشنبه دستمایه شایعات در رابطه با هویت قربانیان حادثه در شبکه‌های اجتماعی شد. تا این‌که نام حمیدرضا کمالی (راننده کرجی) عضو تیم‌ملی اتومبیلرانی و قهرمان ‌سال گذشته کلاس آزاد ایران در میان قربانیان به چشم خورد.همه اينها در حالي بود كه از زمان انتشار اين خبر، شايعه حضور فرزاد حسني مجري معروف صداوسيما در بين قربانيان اين تصادف خبر اين حادثه را حاشيه‌ساز كرد. شایعه مرگ اين مجري معروف در تصادف اتوبان همت باعث شد كه همه شماره تلفن اين مجري معروف را بگيرند تا از احوال وي آگاه شوند. شنيدن صداي فرزاد حسني پشت خط تلفن كافي بود تا شايعه بودن اين خبر تأييد شود.


نظر کارشناسی پلیس در تصادف بی‌ام‌و
سرهنگ حسين عابدي جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در مورد اين حادثه گفت: «این خودرو بي‌ام‌و که متاسفانه سرنشینان آن کمربند ایمنی خود را نبسته بودند، هنگام حرکت از مسیر خود منحرف شده و پس از برخورد با گاردریل يك سرنشین آن از دهانه پل به بزرگراه یادگار امام سقوط کرد.» جانشین رئیس‌پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ دلیل پرتاب شدن سرنشینان خودرو به بیرون را نبستن کمربند ایمنی و نیز کروک بودن سقف وسیله نقلیه اعلام کرد و افزود: «پس از حضور عوامل پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ مشخص شد که بی‌احتیاطی به علت عدم توجه به جلو و تخطی از سرعت مطمئنه باعث بروز این حادثه
شده است.» درخصوص حادثه برای خودروی بی‌ام‌و نیز استفاده از کمربند ایمنی موضوع مهمی بود که سرنشینان آن را رعایت نکردند. همچنین کروک بودن (بدون سقف) عامل دیگری شد تا سرنشینان به بیرون پرتاب شوند. مدارک و علت بی‌احتیاطی راننده و سرنشینان جلو هنگام حرکت و دیگر جزییات این حادثه در حال بررسی است.»


تصادفي دلخراش با خودروي پورشه
ساعاتی از انتشار خبر اين حادثه نگذشته بود كه حادثه دیگری روی شبکه‌های اجتماعی مخابره شد كه در آن يك خودروي پورشه با درخت برخورد كرده بود. درست ساعت ٤:٥٠ بامداد ديروز بود كه يك خودروي پورشه با دو سرنشين زن و مرد، در مسیر شمال به جنوب خیابان شریعتی نرسیده به پل صدر به دلیل نامشخصی از مسیر اصلی منحرف و با جدول‌ها و درخت‌های کنار خیابان برخورد کرده و بعد از طی مسافتی در محل متوقف شده بود. بعد از اين حادثه ایستگاه ۶ آتش‌نشاني به محل حادثه اعزام شد. هنگامی که آتش‌نشان‌ها به محل حادثه رسیدند دو سرنشین این خودرو که یک زن و مرد جوان بودند از خودرو بیرون بودند اما مشخص نبود که خود آنها نسبت به خروج از خودرو اقدام کرده‌اند یا شهروندان این کار را انجام داده‌اند. پس از معاینات لازم معلوم شد زن ۲۳ساله جان خود را از دست داد و مرد ٢١ساله نيز شدیداً دچار آسیب شد که به بیمارستان شهدای تجریش منتقل شد.


شايعه مرگ پسر امير قلعه‌نوعي
اين حادثه در حالي رخ داد كه بلافاصله شايعه شد پسر امير قلعه‌نوعي از مربيان فوتبال در اين خودرو بوده و مصدوم شده است. ظاهرا پس از رسیدن ماموران به محل حادثه و با استعلامی که آنها از مرکز گرفتند، متوجه شدند که خودروی پورشه متعلق به هوتن قلعه‌نوعی، پسر سرمربی استقلال است. همین اتفاق باعث شد تا شایعه درگذشت پسر قلعه‌نوعی دهان به دهان بچرخد و در شبکه‌های مختلف اجتماعی منتشر شود اما بعد از آن مشخص شد كه هوتن قلعه‌نوعی در سلامت کامل به سر می‌برد و درواقع او خودروی خودش را به شخص دیگری فروخته بوده و چون هنوز کارهای نقل و انتقال سند را انجام نداده است، باعث شده تا این شایعه به وجود بیاید که فرد مصدوم پسر سرمربی استقلال است.


فرد فوت شده دوست صميمي‌ام بود
هوتن قلعه‌نوعی پسر امیر قلعه‌‌نوعی پس از اين شايعه اعلام كرد: «این حادثه برای من اتفاق نیفتاده و من سالم هستم؛ هر چند فرد فوت شده در سانحه تصادف دوست صمیمی‌ام بوده و از این ماجرا خیلی ناراحت هستم. ماشینی که تصادف کرده مدتی قبل برای من بود که آن را به دوست صمیمی‌ام فروخته بودم اما از آن‌جایی که خیلی‌ها می‌دانستند آن ماشین متعلق به من بوده، تصور کردند من در این تصادف بوده‌ام.» پسر قلعه‌نوعی در پایان گفت: «این ماشین یک پورشه زردرنگ بود که همان‌طور که گفتم خیلی‌ها آن را با من می‌شناختند. این‌طور که شنیده‌ام علت اصلی حادثه سرعت بالا بوده که باعث انحراف و چپ کردن ماشین و درنهایت منجر به فوت دوست صمیمی‌ام شده است.»

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.19242s, 18q