بروز سرطان دهان در کشور به دنبال افزایش مصرف قلیان

۱۳۹۴/۰۳/۰۸ - ۱۴:۲۱ - کد خبر: 149624

سلامت نیوز:رئیس انجمن آنکولوژی و رادیوتراپی ایران، نسبت به بروز سرطان دهان در کشور به دنبال افزایش مصرف قلیان هشدار داد.بروز سرطان دهان در کشور به دنبال افزایش مصرف قلیانبه گزارش ایلنا، محمدرضا قوام نصیری در حاشیه گردهمایی روسای انجمن آنکلوژی ایران که در تهران برگزار شد، با اشاره به افزایش مصرف ۲ برابری قلیان در کشور، گفت: با توجه به آنکه امروزه میزان مصرف قلیان در کشور ۲ برابر افزایش یافته حداقل در یک تا دو دهه آینده با مشکل افزایش سرطان های دهان روبرو خواهیم بود.
به گزارش ایلنا وی افزود: علاوه بر آنکه مصرف قلیان در بروز سرطان‌ دهان تاثیر می‌گذارد، توجه نکردن نسل جوان امروز به بهداشت دهان و دندان و انجام ندادن معاینات سالیانه دندانپزشکی می‌تواند در بروز این نوع سرطان‌ تاثیر گذار باشد.
رئیس انجمن آنکولوژی و رادیوتراپی ایران با اشاره به چگونگی تاثیر قلیان در بروز سرطان‌ دهان، تصریح کرد: در صورتی که علاوه بر برگ توتون مواد روانگردان نیز در قلیان وجود داشته باشد احتمال ابتلا به سرطان‌ دهان و تحریک مخاط این ناحیه بیشتر خواهد شد.
قوام نصیری بیان کرد: برگ‌های دخانیات و مواد موجود در توتون نیز می‌تواند سرطان‌ دهان در فرد ایجاد کند و احتمال بروز این بیماری بر اثر مصرف قلیان میوه بیشتر خواهد بود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.19724s, 19q