بیمه بدنه خودرو 500 هزار تومان / بیمه مسکونی 50 هزار تومان

90 درصد خانه‌های ایرانی بیمه ندارند

۱۳۹۴/۰۸/۱۰ - ۱۴:۱۵ - کد خبر: 166200

سلامت نیوز:دبیر کنفرانس ملی مدیریت بحران با اشاره به اینکه بیمه بدنه خودرو 500 هزار تومان و بیمه مسکونی 50 هزار تومان است، گفت: هم اکنون کمتر از 10 درصد اماکن مسکونی تحت پوشش بیمه حوادث هستند. همچنین بیمه کشاورزی از طریق صندوق بیمه کشاورزی محقق نشده است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، لطیفی دبیر کنفرانس ملی مدیریت بحران اظهار داشت: رویکرد کنفرانس مدیریت بحران همه ساله بر اساس سیاست های کلان کشوری متفاوت است، در کنفرانس پیش رو "بیمه"، "مقاوم سازی" و "مدیریت شهری و روستایی" به طور ویژه مدنظر است.


لطیفی افزود: حدود 1500 تا 2 هزار نفر از اقصی نقاط کشور در این کنفرانس شرکت خواهند کرد و مقالات به دو شکل شفاهی و پوستر ارائه می‌شوند. همچنین علاوه بر برپایی یک نمایشگاه جنبی، 14 کارگاه در موضوعات مختلف تدارک دیده شده است.


دبیر کنفرانس ملی مدیریت بحران درباره ضرورت بیمه در مدیریت بحران گفت: سیاست کلان کشور این است که خسارت‌ها به بخش بیمه منتقل شود و اگر قرار است حمایتی باشد از طریق بیمه محقق شود تا هم مردم منتفع شوند و هم با صرفه جویی در منابع دولت، بتوان بهتر از آن در بخش پیشگیری استفاده کرد.
وی درباره کارآمدی بیمه‌های کشور در این خصوص گفت: در حال حاضر کمتر از 10 درصد اماکن مسکونی تحت پوشش بیمه حوادث هستند، با توجه به سیاست کلان کشور در تلاش هستیم ضریب نفوذ بیمه حوادث را در کشور بالا ببریم. زیرساخت‌های این امر مهیاست اما باید اولویت‌های کشور تغییر کنند.


لطیفی افزود: 20 میلیون واحد مسکونی در کشور داریم و همچنین اموال منقول و غیر منقول دولتی و غیردولتی را باید تحت پوشش بیمه ببریم.
وی با اشاره به وجود چهار میلیون کشاورز در سطح کشور عنوان کرد: بیمه کشاورزی آنگونه که از طریق صندوق بیمه کشاورزی محقق نشده و پیشنهاد این است که بیمه‌های تجاری هم به این امر ورود کنند تا درصد قابل قبولی را از این طریق پوشش دهیم. از این نظام در کنفرانس رونمایی می‌شود.


دبیر کنفرانس ملی مدیریت بحران در پاسخ به اینکه آیا از ظرفیت تمام بیمه‌های تجاری در کشور استفاده خواهد شد، گفت: تمام بیمه‌های کشور می توانند از ظرفیت خود بهره برداری کنند. البته اکنون هم بسیاری شرکت‌های بیمه این کار را انجام می‌دهند و بیمه نامه‌های حوادث، بدنه خودرو و.. می‌فروشند.


لطیفی ادامه داد: در این میان نکته جالبی توجه آن است که هزینه بیمه حوادث اماکن مسکونی در مقایسه با بیمه خودرو بسیار پایین است. برای بیمه بدنه خودروی معمولی باید سالانه 500 هزار تومان پرداخت کرد، در حالیکه برای اماکن مسکونی این رقم زیر 50 هزار تومان است و آن هم به صورت اقساط قابل پرداخت است. ولی مردم کمتر از این بیمه استقبال کردند و قصد داریم آن را بهتر و بیشتر در این کنفرانس معرفی کنیم.


به گزارش ستاد کنفرانس ملی مدیریت بحران؛ سومین کنفرانس ملی مدیریت بحران 24 و 25 آبان ماه جاری در برج میلاد برگزار می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.26802s, 19q