سازمان بهداشت جهانی در اجرای طرح CBR در ایران همکاری می کند

۱۳۸۸/۰۷/۱۱ - ۱۲:۴۳ - کد خبر: 17530
سازمان بهداشت جهانی در اجرای طرح CBR در ایران همکاری می کند
علی همت محمود نژاد در گفتگو با مهر به جلسه ای که در انجمن حمایت از حقوق معلولان و با حضور ریاست معلولیت و توانبخشی سازمان بهداشت جهانی برگزار شد اشاره کرد و افزود: در این جلسه دکتر کپل با قدردانی از زحمات انجمن دفاع از حقوق معلولان در ایران عنوان کرد که فعالیت این انجمن در شرق آسیا و خاورمیانه چشمگیر است.

بر اساس آمارهای منتشر رسمی در حال حاضر یک میلیون و 200 هزار معلول درکشور شناسایی شده اند که 650 هزار نفر از آنان تحت پوشش سازمان بهزیستی بوده و از خدمات توانبخشی بهره مند می شوند و همچنین 227 هزار نفر نیز کمک هزینه نگهداری دریافت می کنند.

رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان در ادامه گفتگو با مهر اظهار داشت: ریاست معلولیت و توانبخشی سازمان بهداشت جهانی وضعیت معلولان در ایران را به نسبت سایر کشورهای همسایه عالی توصیف کرد و در حمایت از طرح CBR اعلام آمادگی کرد.

محمود نژاد همچنین خواستار همکاری بیشتر دولت در رسیدگی به وضعیت معلولان شد و تصریح کرد: انتظار داریم دولت و سازمان بهداشت جهانی همکاری بیشتری در ارائه خدمات به معلولان به خصوص در مناطق روستایی داشته باشند.

رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان خاطرنشان کرد: متاسفانه هنوز معلولان بسیاری در کشور و به خصوص مناطق روستایی وجود دارد که توسط سازمان بهزیستی و یا دولت شناسایی نشده اند و از خدماتی استفاده نمی کنند.

محمود نژاد تصریح کرد: معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی نیز که در این جلسه حضور داشت خواسته های انجمن را به حق دانست و قول داد که سازمان بهزیستی در رفع مشکل معلولان و تحقق خواسته های انجمن تلاش کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.13238s, 18q