وقتی پسوریازیس به گوش می رسد

۱۳۹۵/۰۹/۳۰ - ۰۹:۴۶ - کد خبر: 201275
وقتی پسوریازیس به گوش می رسد

سلامت نیوز: بروز پسوریازیس در گوش نسبت به نواحی دیگر شیوع کمتری دارد ولی در صورت بروز بیمار را با مشکلات جسمی و روحی جدی مواجه می کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ، پسوریازیس یک بیماری التهابی مزمن پوستی است که دو تا سه درصد افراد سفید پوست را تحت تاثیر قرار می دهد. عود علایم این عارضه در فصل سرما بیشتر دیده می شود. بروز زخم های پسوریازیس در گوش نسبت به نواحی دیگر شیوع کمتری دارد ولی در صورت بروز بیمار را با مشکلات جسمی و روحی جدی مواجه می کند.


به گزارش مدیکال ساینس،به دلیل اینکه گردن و گوش در معرض دید است، بیمار خجل می شود و از طرفی به دلیل حساسیت پوست در این نواحی، درمان به مراتب پیچیده تر است. برخلاف باورهای رایج، بروز پسوریازیس در نواحی گوش و گردن، ربطی به تمیز کردن گوش یا لمس این نواحی ندارد ولی این امر می تواند منجر به مسدود شدن کانال گوش و کاهش شنوایی شود که معمولا با درد و خارش همراه است؛ بنابراین به محض مشاهده این موضوع باید به پزشک مراجعه شود.


به دلیل حساسیت دستگاه شنوایی و پرده گوش، استفاده از هر گونه کرم، قطره یا پماد که در نواحی دیگر برای کاهش علایم پسوریازیس استفاده می شود، می تواند سبب آسیب به پرده گوش شود و باید از آن اجتناب کرد.


مهمترین علایم پسوریازیس شامل ایجاد تکه های ضخیم قرمز رنگ پوستی و فلس های نقره ای رنگ است که بسیار دردناک بوده و سبب خارش می شود. این عارضه معمولا زانو، آرنج، پوست سر، کف دست و پا و کمر را تحت تاثیر قرار می دهد؛ همچنین در اطراف ناخن، ناخن پا و داخل دهان نیز دیده شده است.


عواملی وجود دارند که سبب تحریک و عود علایم پسوریازیس می شوند؛ رژیم غذایی، نوشیدنی های الکلی، نور خورشید، هوای سرد و خشک، استرس، اضافه وزن، سیگار و عفونت از مهمترین علایم عودکننده بیماری هستند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.24608s, 19q