مدیر کل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش:

توزیع شیر رایگان در مدارس آغاز شد

۱۳۹۵/۱۰/۱۲ - ۱۷:۰۹ - کد خبر: 202420
توزیع شیر رایگان در مدارس آغاز شد

سلامت نیوز:مدیر کل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش از آغاز توزیع شیر رایگان در مدارس خبر داد و گفت: اکنون ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تامین شیر رایگان مدارس تخصیص یافته است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، منصور مجاوری، مدیر کل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش در خصوص آخرین وضعیت توزیع شیر رایگان در مدارس کشور، اظهار کرد: بر اساس اعتبار مصوب دولت، توزیع شیر رایگان در استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی آغاز شده است.

وی افزود: توزیع شیر رایگان در مدارس 15 استان کشور نیز در دست اقدام برای توزیع است و مابقی نیز از امروز یا تا چهارشنبه شیر توزیع خواهد شد.

مجاوری با بیان اینکه مطابق روال باید از ابتدای سال تحصیلی تا پایان آن شیر در مدارس توزیع شود، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تابع ضوابط بودجه دولت هستیم، لذا تا تامین اعتبار مربوط به شیر مدارس صبر کردیم.

وی افزود: با اعتبار مصوب کنونی، بدهی و مطالبات مربوط به شیر مدارس که از سال گذشته باقی مانده بود را پرداخت کردیم و بخشی هم به تامین اعتبار جهت توزیع شیر در مدارس اختصاص یافت.

مدیر کل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اعتباراتی که برای شیر رایگان در مدارس در نظر گرفته شده است، گفت: اکنون 650 میلیارد تومان اعتبار از محل هدفمندسازی یارانه‌ها و ردیف بودجه عمومی دولت به طور کلی برای تامین شیر رایگان مدارس اختصاص داده شده است و به هر میزان که از این اعتبار در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد، شیر توزیع خواهد شد.

وی افزود: به استان‌های کشور اعلام کردیم که مطابق سال گذشته 800 میلیون پاکت شیر برای امسال هم در نظر بگیرند؛ در حال حاضر به میزان 100 میلیارد تومان امکان توزیع شیر در مدارس داریم و به محض اینکه اعتبارات بیشتری تخصیص یابد، دفعات توزیع بیشتر می‌شود.

مجاوری تصریح کرد: به طور کلی یک ماه و نیم تا 2 ماه با اعتبارات تخصیص یافته کنونی می‌توانیم شیر در مدارس توزیع کنیم و برای تهیه 800 میلیون پاکت شیر به 450 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.95992s, 20q