ریزگردها در ریگان کرمان به 1241 برابر حد مجاز رسید

۱۳۹۷/۰۵/۲۱ - ۱۳:۲۸ - کد خبر: 250893
ریزگردها در ریگان کرمان به 1241 برابر حد مجاز رسید

سلامت نیوز: معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ریگان گفت: افزایش ریزگردها به 1241 برابر حد مجاز، ادارات این شهرستان را از ساعت 12 ظهر امروز (دوشنبه) تعطیل کرد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،علیرضا غلامشاهزاده افزود: گرد وغبار شدید امروز موجب مشکلات تنفسی برای شهروندان ریگانی و تعطیلی ادارات این شهرستان شده است.


وی عنوان کرد: تشدید گرد و غبار در شهرستان ریگان موجب کندی عبور و مرور در محور ترانزیتی شهرستان ریگان به چابهار و استقرار تمام نیروهای راهداری و پلیس راه در این محور شده است.


معاون فرماندار ریگان گفت: تشدید ریزگردها و گرد و غبار تاکنون 15 نفر از اهالی شهرستان ریگان را راهی مراکز درمانی کرده است.
وی افزود: گرد و غبار شدید راه ارتباطی پنج روستای شهرستان ریگان را مسدود کرده که تلاش نیروهای راهداری جهت بازگشایی این محورها ادامه دارد.
غلامشاهزاده بیان کرد: تمامی مراکز بهداشتی درمانی پلیس راه و هلال احمر شهرستان ریگان در حالت آماده باش قرار دارند.


رئیس اداره حفاظت محیط زیست ریگان نیز گفت: با سنجش پایش دستگاه گرد و غبار در این شهرستان و افزایش پی ام دستگاه به یکهزار و 241 برابر حد مجاز شرایط خطرناک اعلام شد.


حمزه ابراهیمی افزود: تشدید غلظت گرد و غبار ریگان را در وضعیت خطرناک قرار داده و موجب خانه نشین شدن اهالی این شهرستان شده است.
وی از شهروندان خواست تا فروکش کردن گرد و غبار در منازل مسکونی خود بمانند و شاهد مشکلات تنفسی مردم این شهرستان نباشیم.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان ریگان تصریح کرد: گرد و غبار در مناطق 800متری چاه ملک و شیر آباد تشدید شده و کندی عبور و مرور در این شهرستان شده است.
ابراهیمی گفت: شهرستان ریگان پس از استان خوزستان دومین نقطه گرد و غبار خیز کشور و نیازمند حمایت جدی مسئولان است.
ریگان در 285 کیلومتری شرق کرمان قرار دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.23164s, 21q