از هر 10 ایرانی یک نفر قند خون بالا دارد

۱۳۹۸/۰۲/۰۷ - ۱۱:۲۰ - کد خبر: 269372
از هر 10 ایرانی یک نفر قند خون بالا دارد

سلامت نیوز: معاون کل وزارت بهداشت گفت: ۲۲.۷ درصد مردم کشور شدیدا چاق هستند که در خانم‌ها این میزان نسبت به آقایان دو برابر بیشتر است همچنین چاقی در افراد بی‌سواد و کم‌سواد ۲ برابر افراد با تحصیلات دانشگاهی است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم؛ ایرج حریرچی در مراسم پیاده‌روی خانوادگی که به مناسبت گرامیداشت هفته سلامت در بوستان جوانمردان تهران برگزار شد، اظهار کرد: 59 و نیم درصد مردم ایران یا چاق‌اند یا اضافه وزن دارند یعنی از هر 10 نفر 6 نفر اضافه وزن دارند و 75 درصد افراد بالای 45 سال نیز دچار چاقی هستند و اضافه وزن دارند یعنی از هر 4 نفر، 3 نفر به این عارضه دچار هستند.

وی در ادامه متذکر شد: 22.7 درصد مردم کشور شدیدا چاق هستند که در خانم‌ها این میزان نسبت به آقایان دو برابر بیشتر است همچنین چاقی در افراد بی‌سواد و کم‌سواد 2 برابر افراد با تحصیلات دانشگاهی است.

به گفته معاون کل وزارت بهداشت، از هر 10 ایرانی یک نفر قند خون بالا دارد که باید درمان شود و 48.1 درصد ایرانیان کلسترول بالا دارند یعنی از هر 2 نفر، یک نفر کلسترول بالا دارد.

حریرچی افزود: در کودکان نیز از هر 4 نفر یک نفر کلسترول و تری‌گلیسیرید بالا دارد و 27 درصد مردان و زنان ایرانی از فشار خون بالای خودشان بی‌اطلاع هستند و این موضوع خطرناک است.

وی تصریح کرد: راه‌های مقابله با همه این مشکلات، فعالیت بدنی و تغییر سبک زندگی است و این مهم نیز، نیازمند برنامهریزی مناسب مسئولین شهری و دولتی است تا فعالیت بدنی مردم افزایش یابد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.62689s, 19q