شرط بیمه سلامت برای پوشش بیمه‌ای اتباع خارجی

۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۱۲:۰۳ - کد خبر: 270501
شرط بیمه سلامت برای پوشش بیمه‌ای اتباع خارجی

سلامت نیوز:با آغاز طرح تحول سلامت که در سرآمد آن بیمه سلامت همگانی قرار داشت، تعداد قابل توجهی از ایرانیان تحت پوشش بیمه‌ای سازمان بیمه سلامت قرار گرفتند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه تعادل ،در این بین اما افرادی هستند که همچنان فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای هستند. مدیرکل بیمه‌گری سازمان بیمه سلامت به ایسنا گفت: یک گروه از افرادی که به هیچ عنوان تحت پوشش بیمه‌ای ما قرار نمی‌گیرند اتباع غیرقانونی در کشور هستند.

داوود حاج قاسمعلی در ادامه افزود: سایر اتباع که از وزارت کشور کد رهگیری و مجوز قانونی حضور در کشور را دارند، مشمول این قانون نمی‌شوند؛ اما از آنجا که سامانه نرم افزاری ما به گونه‌ای طراحی شده که کد ملی یا کد رهگیری مهم‌ترین شاخص برا ی ثبت نام افراد است و نمی‌توانیم اتباع غیرقانونی یا آن دسته از ایرانیان که کد ملی و شناسنامه ندارند را تحت پوشش قرار دهیم، لذا این افراد در ابتدا باید اقدام به دریافت مجوز اقامت یا شناسنامه کنند.

وی افزود: درخصوص زنان ایرانی که با اتباع غیرقانونی ازدواج کرده‌اند، سازمان بیمه سلامت، مادر را به عنوان سرپرست و همچنین فرزندان وی را تحت پوشش مادر بیمه قرار می‌دهد.

مدیرکل بیمه‌گری سازمان بیمه سلامت در پایان گروه دیگری که به‌طور استثنا بیمه می‌شوند را افراد مجهول‌الهویه معرفی کرده و افزود: در این گروه هم افراد با معرفی‌نامه سازمان بهزیستی می‌توانند تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند. در سال ۹۸ بر اساس ردیف بودجه مشخص شده سازمان، ما پذیرفتیم هزینه بستری ۵۰۰۰ بیمار مجهول الهویه را پرداخت کنیم.

وضعیت قابل تامل توزیع «گل» میان جوانان

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: افزایش دسترسی به ماده مخدر گل قابل تامل است و باید بررسی شود. سعید منتظرالمهدی درباره اقدامات ستاد مبارزه با مواد مخدر برای پیشگیری از اعتیاد در بین نوجوانان گفت: اولین اولویت ما در حوزه پیشگیری، مدارس هستند. ایستگاه مدرسه مهم‌ترین رکن در حوزه پیشگیری است و در این زمینه اقدامات بسیاری تاکنون انجام شده است.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با تاکید براینکه تمام توان و زمان خود را در حوزه مدرسه متمرکز می‌کنیم، ادامه داد: در مدرسه دو ماموریت مهم داریم، اولین ماموریت افزایش مهارت و آموزش برای مربیان و معلمان و همچنین تسریع در فرآیند تاب‌آوری روانی کودکان تا قدرت نه گفتن در مواجه با مواد مخدر را یاد بگیرند و بتوانند انجام دهند.

سخنگو و معاون پیشگیری، فرهنگی و درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر خاطرنشان کرد: افزایش دسترسی به ماده مخدر گل قابل تامل است و باید بررسی شود.

وی در خصوص بحث پیشگیری از مواد مخدر تصریح کرد: موضوع ما در مبحث پیشگیری از مواد مخدر به معنی عام است، یعنی اپیوم‌ها که در زیرمجموعه آن انواع مواد مخدر از جمله گل نیز است. متاسفانه یکی از اشکالات اصلی ما عدم آگاهی نسبت به مواد مخدر است و اینکه تصور می‌شود گل یک ماده گیاهی است و اثرات آن زیاد مخرب نیست.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.2724s, 20q