تشخیص استرس با تست خانگی

۱۳۹۸/۰۳/۰۵ - ۰۹:۵۳ - کد خبر: 271799
تشخیص استرس با تست خانگی

سلامت نیوز: محققان دانشگاه سینسیناتی در حال توسعه یک کیت خانگی هستند که با استفاده از نمونه بزاق، عرق، خون و ادرار قادر به اندازه‌گیری هورمون استرس در افراد است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،استرس بر تمام جنبه‌های سلامتی، از بیماری‌های قلبی گرفته تا سلامت روان تأثیر دارد و به همین دلیل «قاتل خاموش» نامیده می‌شود.

اندازه‌گیری سطح هورمون‌های استرس بسیار حائز اهمیت است، زیرا پزشک را در جهت کاهش استرس و روش‌های درمانی مؤثر رهنمون می‌کند.

محققان دانشگاه سینسیناتی به این منظور در حال توسعه یک کیت خانگی هستند که از طریق نمونه‌های خون، ادرار، عرق و بزاق میزان استرس را اندازه‌گیری می‌کند.

با استفاده از این روش می‌توان افراد مبتلا به استرس مزمن را شناسایی کرد و از روش‌های درمانی و روان شناختی برای کاهش استرس آنها کمک گرفت.

نشانگرهای زیستی استرس در تمام مایعات و مخاط بدن وجود دارند و محققان از اشعه ماورا بنفش برای اندازه‌گیری نشانگرهای زیستی استرس در نمونه‌ها استفاده کرده‌اند. این روش به این دلیل ارزشمند است که فقط یک نشانگر را اندازه‌گیری نمی‌کند و قادر به شناسایی نشانگرهای چندگانه است. محققان در تلاشند تا از این حسگر زیستی برای تشخیص طیف وسیعی از بیماری‌ها استفاده کنند.

نتایج این مطالعه در نشریه American Chemical Society Sensors منتشر شده است.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.57637s, 20q