داروها و مكمل هایی را كه در ماهواره ها تبلیغ می شود، سفارش ندهید

۱۳۹۰/۰۲/۱۲ - ۱۱:۲۰ - کد خبر: 27279
داروها و مكمل هایی را كه در ماهواره ها تبلیغ می شود، سفارش ندهید
سلامت نیوز :داروها و مکمل های رژیمی غذایی که از طریق ماهواره و اینترنت توسط رسانه های غربی تبلیغ می شود مورد تایید وزارت بهداشت نیست و عوارض خطرناک و جبران ناپذیری در سیستم بدن ایجاد می کند.

دکتر حسین برزگر مدیر نظارت بر دارو و مخدر معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: اخیرا در شبکه های ماهواره ای و اینترنتی، تبلیغات دارویی و مکمل های رژیمی غذایی زیادی در کشورهای اروپایی و امریکایی صورت گرفته که این گونه داروها حتی در آن کشورها هیچ گونه مجوزی از مراجع ذیصلاح ندارند.

وی افزود: اشخاصی که صلاحیت علمی ندارند و فاقد تاییدیه و مستندی در این خصوص از سایر کشورها هستند با بکارگیری شیوه های جذاب تبلیغاتی نسبت به ترویج و فروش این گونه داروها و مکمل های رژیمی غذایی با مبالغ بسیار بالا به کشورمان، اقدام می کنند.

دکتر برزگر با اشاره به این که این داروها و مکمل های رژیمی غذایی اغلب دست ساز هستند تاکید کرد:  این گونه محصولات دارویی و غذایی برای ورود به گمرگ کشور و ترخیص نیاز به تایید و مجوز مدیریت نظارت بر دارو را دارد و به دلیل نداشتن مجوز وزارت بهداشت  به هیچ عنوان از نظر بهداشتی تایید نمی شوند و اجازه ترخیص نمی گیرند و باعث ضرر مالی سنگینی برای سفارش دهنده خواهد شد.

مدیر نظارت بر دارو و مخدر معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز به هموطنان توصیه کرد: از خرید و سفارش داروهای ماهواره ای و اینترنتی جدا خودداری کنند زیرا که سلامتی مصرف کنندگان را به خطر می اندازد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
وطنی
در صورت امکان اطلاعاتی در مورد مکان یا نقاطی که عرضه دارو ه های بدون نسخه یا غیر مجاز می کنند بیان بفرمایئد
4.30265s, 21q