کودکان طلاق چاق می‌شوند

۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۲:۱۳ - کد خبر: 273523
کودکان طلاق چاق می‌شوند

سلامت نیوز:گروهی از متخصصان انگلیسی در بررسی‌های اخیر خود دریافتند کودکانی که والدین آنان از یکدیگر جدا شده‌اند نسبت به کودکانی که با والدین خود زندگی می‌کنند بیشتر در معرض اضافه وزن هستند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از جهان صنعت ، گروهی از متخصصان انگلیسی در بررسی‌های اخیر خود دریافتند کودکانی که والدین آنان از یکدیگر جدا شده‌اند نسبت به کودکانی که با والدین خود زندگی می‌کنند بیشتر در معرض اضافه وزن هستند.

در این بررسی آمده است: این افزایش وزن در میان کودکانی که والدین آنان پیش از سن شش سالگیِ کودک از یکدیگر جدا شده‌اند، بیشتر است.

گروهی از محققان دانشکده علوم سیاسی و اقتصادی لندن به بررسی اطلاعات ۷۵۷۴ کودک که در فاصله سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۲ متولد شده‌اند، پرداختند. این کودکان در سنین ۹ ماهگی، سه، پنج، هفت و ۱۱ سالگی بوده‌اند که والدین ۱۵۷۳ نفر از آنان در سن ۱۱ سالگیِ این کودکان از یکدیگر جدا شده‌اند.

همچنین در این بررسی میزان قد، وزن، سن و جنسیت این کودکان و شاخص توده بدنی (BMI) آنان مورد ارزیابی قرار گرفت.

نتایج بدست آمده نشان داد کودکانی که والدین آنان از یکدیگر جدا شده‌اند بیشتر احتمال دارد در مدت ۲۴ ماه بعد از طلاق والدینشان با افزایش وزن روبرو شوند. همچنین کودکان والدین طلاق بیشتر احتمال دارد در مدت ۳۶ ماه پس از جدایی والدینشان دچار اضافه وزن یا چاقی شوند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
11.0226s, 19q