سازمان بیمه سلامت به دنبال حفظ نظم در پرداخت مطالبات است

۱۳۹۸/۰۵/۰۱ - ۱۲:۴۰ - کد خبر: 276301
سازمان بیمه سلامت به دنبال حفظ نظم در پرداخت مطالبات است

سلامت نیوز:نظم درپرداختی‌ها حفظ شود، بدون شک توجه به خرد جمعی در تعالی سازمان بیمه سلامت تاثیرات قابل توجهی خواهد داشت. طاهر موهبتی افزود: سازوکار استفاده از ایده‌های نو درسازمان بیمه سلامت وجود دارد، به عنوان مثال بخش قابل توجه اصلاحات سال گذشته درخصوص مدیریت منابع مرهون و مدیون پیشنهادات همکاران درسایراستان‌ها بود، البته باید درمرحله اجرا به مباحث مهمی درجهت تشویق نیروی انسانی توجه کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه تعادل ،مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، با اشاره به اینکه استفاده از این پیشنهادات و ایده‌ها بخشی از مشکلات بیمه رایگان را حل کرد تصریح کرد: متاسفانه تاکنون این مساله نهادینه نبوده و تنها درمقاطعی مورد توجه قرار می‌گرفت، اما مهم این است که درفرآیند نظام پیشنهادات این مساله جدی تلقی شود. موهبتی بیان کرد: دربخش حذف دفترچه، استفاده از کارت هوشمند و ‌آی‌تی، استفاده از خرد جمعی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی درخصوص آخرین وضعیت پرداختی‌های سازمان بیمه سلامت به مراکز درمانی و موسسات طرف قرارداد گفت: خوشبختانه تاکنون مطالبات برای ۷۰ درصد اردیبهشت ماه و ۳۰ درصد باقی مانده فروردین پرداخت شده است؛ درحقیقت ۱۰۰ درصد مطالبات فروردین ۹۸ و ۷۰ درصد اردیبهشت دانشگاه‌ها و مطالبات خرداد داروخانه‌ها پرداخت شده است.

موهبتی تاکید کرد: البته برای سال ۹۷ همچنان بدهی وجود دارد، اما به دلیل استانداردهای مالی سال ۹۷ بسته شده و از منابع دیگری پرداختی‌ها صورت می‌گیرد، بنابراین درحال حاضر داروخانه‌ها ۲.۵ ماه از سال ۹۷ طلب داشته و بخش دولتی نیز ۳.۵ ماه از سال گذشته طلب دارد؛ لذا امیدواریم طی ۱۰ روز آینده مطالبات مابقی ارایه‌دهندگان خدمت دراردیبهشت پرداخت شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: از سوی دیگر به دنبال این هستیم که ۵۰ درصد بدهی‌ها به بخش فیزیوتراپی، تصویربرداری، پزشکان و بخش پاراکلینیک را پرداخت کنیم، ضمن اینکه برای سطح یک روستاییان نیز مطالبات اردیبهشت پرداخت شده است؛ بنابراین از مراکز ارایه‌دهنده خدمت تقاضا داریم برکیفیت خدمت و مشتری مداری تاکید داشته، تا میزان رضایتمندی مردم از خدمات افزایش پیدا کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.85824s, 19q