معاون پرستاری وزارت بهداشت:

بیش از نیمی از افراد در دنیا تحت پوشش همگانی سلامت نیستند / سال 2020 به نام پرستاری نامگذاری شده است

۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۲:۵۵ - کد خبر: 283157
بیش از نیمی از افراد در دنیا تحت پوشش همگانی سلامت نیستند / سال 2020 به نام پرستاری نامگذاری شده است

سلامت نیوز: معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: بیش از نیمی از افراد در دنیا تحت پوشش همگانی سلامت نیستند و پوشش همگانی سلامت یعنی همه افراد و جوامع، خدمات درمانی مورد نیاز خود را بدون تحمل مشکلات مالی دریافت کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، مریم حضرتی در حاشیه کارگاه دو روزه با موضوع نقش پرستاران در پوشش همگانی سلامت که با حضور مهمانان خارجی و داخلی در سالن همایش‌های بین المللی رازی تهران برگزار شد، افزود: از اولین کسانی که در ارائه مراقبت‌های بهداشتی به مردم اقدام کرد خانم فلورانس نایتینگل بود که باعث کاهش مرگ و میرها به میزان دو سوم در جنگ‌های کریمه بود.

وی ادامه داد: به دلایل افزایش بیماری‌های غیر واگیر، رشد سریع جمعیت سالمندی، افزایش هزینه‌ها و افزایش انتظارات مردم نسبت به بحث سلامت حرکت به سمت پوشش همگانی سلامت ضروری است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: سازمان بین المللی پرستاران با بیش از ۱۳۰ کشور و ۲۰ میلیون پرستار عضو یکی از بزرگترین سازمان‌های بین المللی است که بر نقش پرستاران در ارتقای سلامت، پیشگیری از بیماری‌ها و هسته اصلی سلامت تاکید می‌کند. حرفه پرستاری از سال‌های اولیه ایجاد سازمان جهانی بهداشت در اولویت و توجه این سازمان بوده است.

حضرتی به نقل از ماهلر دبیرکل سابق سازمان جهانی بهداشت گفت: اگر میلیون‌ها پرستار در هزاران نقطه با هم جمع شوند می‌توانند با مراقبت‌های اولیه بهداشتی به عنوان نیروی کاری تاثیرگذار، تغییرات قابل توجهی ایجاد کنند.

وی درباره نقش پرستاران در مراقبت‌های اولیه بهداشتی به نقش آنها در ارتقای سلامت، پیشگیری و مدیریت بیماری‌ها اشاره و بیان کرد: در اهداف هزاره بر کاهش مرگ و میر نوزادان، ارتقای سلامت مادران تاکید شد و به موفقیت‌های خوبی نیز در دنیا رسیدیم.

معاون پرستاری وزارت بهداشت اظهار داشت: سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده که سال ۲۰۲۰ در زمینه تقویت پرستاری و مامایی برای پوشش بهداشت جهانی قابل توجه است و به همین خاطر سال ۲۰۲۰ را سال پرستاری نام گذاری کردند

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
10.28145s, 20q