خواب راحت شبانه با رایحه درمانی

۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۱:۴۹ - کد خبر: 284262
خواب راحت شبانه با رایحه درمانی

سلامت نیوز: به خواب رفتن و داشتن خواب کافی و با کیفیت در طول شب یک نیاز فیزیولوژیک برای بدن است و برعکس اگر به میزان کافی نخوابید، سلامت ذهن و جسم شما تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان به طور معمول روش‌های مختلفی برای آرامش و خواب بهتر توصیه می‌شود، ولی در این بین استفاده از اسانس‌های روغنی به عنوان روش‌های درمان طبیعی و خانگی بی‌خوابی نیز می‌تواند خواب بهتری را برای شما به ارمغان بیاورد.

این روغن‌های خوشبو با بی‌خوابی می‌جنگد و استراحت شما را تضمین می‌کند. جالب است بدانید که این روز‌ها رایحه درمانی یا همان آروماتراپی منبع ارزشمندی محسوب می‌شود که به افراد کمک می‌کند به آرامش برسند، این وضعیت ذهن و بدن برای عملکرد‌های روزانه دیگر نیز مفید است.

اسانس روغنی و سیستم عصبی
تعدادی از اسانس‌های روغنی در دسته ترکیبات فعال قرار می‌گیرند. در این بین نارنج و استوخودوس نیز وجود دارند که آرامش‌بخش و تسکین دهنده هستند. چه آن‌ها را به صورت روغن ماساژ، چه دم کرده یا خوشبو کننده استفاده کنید، عطر و رایحه خوششان به مغز می‌رسد و تأثیر آن باعث خواب راحت‌تر می‌شود و تنش، عصبانیت و افسردگی را کاهش می‌دهد.
روغن سنبل الطیب
خاصیت آرامش‌بخش این روغن خواب شما را تضمین می‌کند. می‌توانید
20-15 قطره از روغن سنبل الطیب را به عنوان خوشبو کننده اسپری کنید یا آن را روی صورت، گردن، دست و پا ماساژ دهید.
روغن بابونه رومی
اسانس روغنی بابونه رومی برای مقابله با بی‌خوابی محشر است. اثر آرامش‌بخش نیرومندی دارد که حتی می‌تواند برای افراد با فشار خون بالا که استراحت برایشان دست نیافتنی است، نیز مفید باشد.
روغن مرزنجوش
این روغن معطر فشار خون را کاهش می‌دهد و استرس را از بین می‌برد. افزون بر این، هر زمان که دچار سرماخوردگی شدید، روغن مرزنجوش به تنفس بهترتان کمک می‌کند. این روغن را به عنوان خوشبو کننده استفاده کنید یا آن را روی بدن ماساژ دهید تا پریشانی را کاهش دهد.
روغن به لیمو
روغن به لیمو را برای پیشگیری از اضطراب و نگرانی، افسردگی یا پریشانی استفاده کنید چرا که خاصیت تسکین دهندگی بسیاری دارد. برای آن که بیشترین فایده را از این روغن داشته باشید، آن را با دو قطره روغن زیتون رقیق کنید و سه بار در روز بخورید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
12.03821s, 18q