همه چیز درباره خوابیدن در زمان بارداری

۱۳۹۸/۰۸/۲۷ - ۱۲:۰۸ - کد خبر: 284723
همه چیز درباره خوابیدن در زمان بارداری

سلامت نیوز:در زمان بارداری گاهی پیش می‌آید که شما روی تخت دراز می‌کشید و سعی می‌کنید به هر نحوی شده است بخوابید، متاسفانه دیگر نمی‌توانید و کم کم باید با خواب راحت و آسوده خداحافظی کنید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خراسان، مدل و وضعیت خوابیدن قبل از بارداری دیگر به کار شما نمی‌آید و باید وضعیت راحت‌تر دیگری برای خود بیابید. دلایل زیادی هنگام خواب باعث ایجاد نارضایتی و احساس ناراحتی در زنان باردار می‌شود.

چرا دیگر نمی‌توانم در وضعیتی که قبلا می‌خوابیدم بخوابم؟

وقتی شما باردار می‌شوید بدن شما تغییرات زیادی می‌کند که بعضی از این تغییرات باعث ایجاد مشکلاتی می‌شود که شما را مجبور می‌کند تا شکل خوابیدن تان را عوض کنید و متاسفانه با افزایش سن بارداری این مشکلات نیز بیشتر می‌شود.دلایل احساس ناراحتی در زمان خواب می‌تواند موارد زیر باشد:

بزرگ شدن شکم، کمر درد، سوزش سر دل و معده، تنگی نفس و بی‌خوابی

بهترین وضعیت برای خوابیدن در زمان بارداری کدام است؟

بهترین وضعیت خوابیدن در زمان بارداری خوابیدن به پهلو به خصوص پهلوی چپ است. خوابیدن به پهلوی چپ باعث خون‌رسانی بهتر به جفت و جنین می‌شود. بهتر است پاها و زانوهایتان را کمی خم کنید و یک بالش بین پاهای خود قرار دهید.

اگر در زمان بارداری از کمردرد رنج می‌برید بهتر است به پهلوی چپ بخوابید و یک بالش زیر شکم خود بگذارید. اگر سوزش سر دل و معده مانع خوابیدن شما می‌شود، می‌توانید چند بالش زیر سر خود بگذارید و کمی بالاتر از حد معمول دراز بکشید.

اگر در زمان خوابیدن تنگی نفس دارید همچنین می‌توانید به پهلو بخوابید.

اگر قبل از بارداری عادت داشتید به شکم یا پشت بخوابید ممکن است این پیشنهادها خیلی راحت به نظر نرسند اما بهتر است دست کم چند شب آن‌ها را به امید بهبود کیفیت خوابتان امتحان کنید.

خوابیدن در یک وضعیت در طول شب تقریبا غیر ممکن است در نتیجه ایرادی ندارد اگر بخواهید پهلو به پهلو شوید.

از خوابیدن در کدام وضعیت‌ها باید در زمان بارداری اجتناب کرد؟

خوابیدن به پشت

این وضعیت باعث ایجاد کمر درد، مشکلات گوارشی، هموروئید، کاهش فشار خون و گردش خون در بدن می‌شود. خوابیدن به پشت باعث می‌شود وزن شکم شما روی روده‌ها و یکی از رگ‌های اصلی بدن قرار بگیرد.

خوابیدن روی شکم

با پیشرفت حاملگی و بزرگ شدن شکم و تغییراتی که در بدن ایجاد می‌شود شما عملا دیگر نمی‌توانید روی شکم خود بخوابید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.3389s, 20q