مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اعلام کرد

اختصاص ۱۵ درصد هزینه دارویی بیمه سلامت برای پوشش داروهای سرطان

۱۳۹۸/۱۱/۰۶ - ۱۴:۴۷ - کد خبر: 288405
اختصاص ۱۵ درصد هزینه دارویی بیمه سلامت برای پوشش داروهای سرطان

سلامت نیوز:مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: ۱۵ درصد هزینه دارویی سازمان بیمه سلامت در بخش سرپایی در سال ۹۷ صرف تامین داروهای بیماران مبتلا به سرطان شده است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، طاهر موهبتی افزود: در ۹ ماهه اول سال ۹۸ نیز هزینه دارویی تعداد ۴۳۷۴ بیمه شده مبتلا به سرطان به مبلغ ۲۳۵ میلیارد تومان در بخش سرپایی توسط این سازمان پرداخت شده است.


وی ادامه داد: در حال حاضر تعداد داروهای شیمی درمانی تحت پوشش سازمان بیمه سلامت، ۱۸۱ قلم (با احتساب انواع دوزها) است که حدود ۷.۵ درصد از کل داروهای تحت پوشش این سازمان را شامل می‌شود. بخشی از هزینه این داروها از محل یارانه دارویی بیماران خاص و صعب العلاج پوشش داده می‌شود.


مدیر عامل سازمان بیمه سلامت بیان کرد: به منظور کاهش پرداخت از جیب بیمه شدگان، بیش از نیمی از این داروها با سهم سازمان ۹۰ درصد در بخش سرپایی در اختیار بیماران قرار می‌گیرد. تعداد ۱۱۸ قلم از این داروها بر اساس تشکیل پرونده در سامانه تایید خدمات و ارائه مدارک بیماری از سوی بیمه شده، ارائه می‌شوند.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، موهبتی افزود: برای ۱۲ داروی شیمی درمانی، راهنمای تجویز از سوی وزارت بهداشت ابلاغ شده و اجرای این راهنماهای تجویز از طریق سامانه تایید خدمات کنترل می‌شود.


وی بیان کرد: در راستای حفظ سلامت بیمه شدگان و اطمینان یافتن از اعتبار داروی دریافتی، ۱۲۸ قلم از این داروها مشمول کنترل کد اصالت هستند که شناسه اصالت آنها با استفاده از سامانه تایید و اتصال به وب سرویس سازمان غذا و دارو کنترل شده و از ارائه داروی تاریخ گذشته یا داروی نامعتبر جلوگیری می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload