مطالعات نشان می دهد؛

استرس موجب بروز حمله قلبی دوم می شود

۱۳۹۹/۰۱/۱۷ - ۱۷:۵۵ - کد خبر: 291485
استرس موجب بروز حمله قلبی دوم می شود

سلامت نیوز:به گفته محققان، برای افرادی که یکبار از حمله قلبی جان سالم به دربرده اند، استرس روانی ممکن است عامل قوی ای برای تکرار حمله قلبی دوم یا مرگ ناشی از بیماری قلبی باشد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، محققان دانشگاه ایموری آمریکا با مطالعه بیش از ۳۰۰ شرکت کننده جوان و میانسال دریافتند ایسکمی میوکارد قلب ناشی از استرس روانی، ریسک احتمال بروز حمله قلبی دوم یا مرگ ناشی از بیماری قلبی را دو برابر افزایش می‌دهد.


«ویولا واکارینو»، عضو تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «ما در مطالعه خود دریافتیم ایسکمی میوکارد ناشی از استرس روانی فاکتور پرخطر بهتری برای پیش بینی وضعیت قلب است.»


در این مطالعه، تمامی شرکت کنندگان تحت دو نوع تست استرس قرار گرفتند تا روند جریان خون شأن به قلب بررسی شود: تست استرس روانی و تست استرس معمولی (ورزش).


در طول ۳ سال پیگیری وضعیت افراد، ۱۰ درصد بیماران دچار حمله قلبی دوم شده و دو نفر هم به خاطر مشکلات قبلی جان باختند.


ایسکمی میوکارد زمانی روی می‌دهد که جریان خون قلب کاهش می‌یابد و در نتیجه مانع اکسیژن رسانی کافی می‌شود. این روند باعث کاهش توانایی عضله قلب برای پمپاژ خون می‌شود.


واکارینو در ادامه می‌افزاید: «ما متوجه شدیم تمایل به کاهش جریان خون به قلب در طول استرس حاد روانی، خطرات بیشتری در آینده برای این بیماران دارد.»
محققان برانجام تحقیقات بیشتر در این زمینه تاکید دارند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.11103s, 19q