كلاهبرداری میلیاردی با وعده شراكت

۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۷:۳۷ - کد خبر: 298103
كلاهبرداری میلیاردی با وعده شراكت

سلامت نیوز:جانشين پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران از دستگيري فردي که با وعده سرمايه‌گذاري در پرورش مرغ تخم‌گذار 10 ميليارد ريال کلاهبرداري کرده بود، خبر داد. سرهنگ كارآگاه مسعود برجي گفت: اوايل امسال پرونده‌اي با موضوع کلاهبرداري براي رسيدگي تخصصي در اختيار كارآگاهان پايگاه چهارم قرار گرفت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه آرمان ملی ،جانشين پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بيان داشت: شاکي با حضور در پليس آگاهي اظهارکرد، از طريق آگهي روزنامه براي مشارکت در توليد و پرورش مرغ تخم‌گذار با مردي ميانسال آشنا شدم.

وي مدعي بود سال‌هاست که در اين حرفه فعاليت دارد و براي توسعه فعاليتش نياز به سرمايه‌گذار دارد. اين مقام انتظامي افزود: شاکي ادامه داد، قرارداد مشارکت کاري تنظيم کرديم و مقرر شد مبلغ 10 ميليارد ريال به ازاي شراکت در توسعه سايت توليد در ورامين و دفتر فروشي در تهرانپارس پرداخت كنم و در اين مکان‌ها سهيم شوم و سود حاصله نيز به‌صورت برابر بين من و او تقسيم شود.

وي ابزارداشت: شاکي افزود، مبلغ 10 ميليارد ريال طي دو فقره چک رمزدار بانکي به وي تحويل دادم. مدتي به بهانه اخذ مجوز از وزارت بهداشت، دامپزشکي و... سپري شد تا اينکه متوجه شدم او از دفتر کار و منزل مسکوني‌اش واقع در شرق تهران متواري شده است .اين مقام انتظامي افزود: پس از اخذ اظهارات شاکي قرارداد تنظيمي مالباخته بررسي و در پاسخ استعلام انجام شده به‌دست آمد که متهم مشخصات هويتي خود را به‌صورت جعلي ارائه کرده است. سرهنگ برجي اظهارکرد:

در شاخه ديگري از تحقيقات پليسي مشخص شد که متهم با ادعاي بيماري فرزندش مبلغ وديعه مسکن محل مسکوني‌اش را از موجر گرفته و بلافاصله محل سکونتش را تخليه و تحويل موجر داده است. رئيس پايگاه چهارم پليس آگاهي با بيان اينکه در ادامه تحقيقات پليسي مشخص شد که متهم با مبالغ دريافتي سکه و ارز خريداري کرده است، در ادامه تحقيقات پليسي هويت واقعي وي شناسايي شد.

وي با اشاره به اينکه محل‌هاي تردد متهم در محدوده لويزان و شيان شناسايي شد، گفت: متهم با هماهنگي‌هاي قضائي در مخفيگاهش دستگير و به جرم ارتکابي با استفاده از کارت‌ملي جعلي اعتراف کرد. سرهنگ برجي تصريح کرد: متهم پس از تحقيقات تکميلي در اختيار مرجع قضائي قرار گرفت و با دستور شعبه اول دادياري دادسراي ناحيه 4 تهران روانه زندان شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
16.23607s, 18q