بادام براي رفع سرفه، ناراحتي حنجره و تنگي نفس مفيد است

۱۳۸۶/۰۴/۱۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5024
بادام براي رفع سرفه، ناراحتي حنجره و تنگي نفس مفيد است

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، بادام ملين بوده و روغن بادام ضد يبوست است، مخصوصا از روغن بادام مي توان براي رفع يبوست براي بچه‌ها استفاده كرد.

بادام براي درمان زخم روده‌، مثانه و اسهال مفيد است، همچنين بادام بو داده مقوي معده بوده و قابض است.

چغاله بادام لثه و ريشه دندان را تقويت مي كند و براي خشكي دهان مفيد است.

همچنين دم كرده پوست قهوه‌اي رنگ مغز بادام، بهترين دارو براي تسكين درد و التهاب مجاري تنفسي است.

جوشانده برگ درخت بادام براي نارسايي كبد و كيسه صفرا مفيد است .

روغن بادام خواب آوراست و بي خوابي را از بين مي برد. روغن بادام شيرين به دليل خاصيت نرم كنندگي و ضد التهاب در كرم‌ها و پمادها به كار مي رود.

براي رفع خارش پوست بچه‌هايي كه سرخك و مخملك دارند، روغن بادام را در تمام سطوح بدن آنها بماليد تا خارش را تسكين دهد.

ماليدن روغن بادام بر روي پوست التهاب را رفع كرده و سوختگي را درمان مي كند. روغن بادام اگزما را رفع مي كند. از آنجايي كه بادام تلخ داراي اسيد سيانيدريك است در مصرف آن بايد نهايت دقت را بعمل آورد .

خوردن بادام تلخ براي تنگي نفس، سرفه و ورم ريه و روغن آن براي درمان سياه سرفه، تنگي نفس، درد كليه و خارج كردن سنگ مثانه مفيد است. همچنين مخلوط بادام تلخ با عسل، كبد و طحال را تميز مي كند. براي رفع درد كليه‌ها بهتر است بادام تلخ همراه با نشاسته و نعناع استفاده شود.

براي از بين بردن سنگ كليه و ناراحتي‌هاي كليه، بادام تلخ را با شيره انگور مخلوط كرده و بخوريد. دم كرده ريشه درخت بادام تلخ براي پاك كردن طحال و دفع كرم روده به كار مي رود.

بادام داراي مواد مغذي بسياري است بنابراين غذاي بسيار خوبي مي باشد، ولي چون سنگين و ديرهضم است نبايد در خوردن آن افراط كرد. به طوري كه مقدار آن نبايد در روز بيش از10 دانه باشد.

لازم به ذکر است، بادام همچنين براي معده‌هاي ضعيف و سرد خوب نيست و اشخاصي كه معده ضعيف دارند بهتر است بادام را با شكر بخورند .

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
10.10875s, 18q