چاقي به كمك بيماران قلبي مي شتابد

۱۳۸۶/۰۴/۲۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5326
چاقي به كمك بيماران قلبي مي شتابد
به گزارش سلامت نیوزبه نقل از پايگاه خبري آسوشيتدپرس، برخي مطالعات حاكي از آن است كه افراد چاق شانس بيشتري در مورد رهايي از حملات و سكته هاي قلبي دارند، براين اساس نظريات و فرضيه هاي مختلفي بيان شده است كه به اختصار ذكر مي شود.
بنابراين گزارش تفاوت هاي فيزيولوژيكي موجود در ماهيچه هاي قلبي در افراد چاق آنان را از افراد با وزن متعادل متمايز مي كند و عملكرد قلبي را در اين افراد نمايان مي سازد از طرف ديگر بخش هاي داراي چربي در بدن افراد مبتلا به چاقي مزمن نمايان است چرا كه با مشخص كردن تنها اين نقاط مي توان به خارج كردن چربي پرداخت و از بروز حملات قلبي جلوگيري كرد، با اين حال محققان قلب و عروق كلينيك مايو در فلوريدا اين نكته را بيان كردند كه افراد با وزن معمولي و متناسب نبايد اين گمان را ببرند كه بايد چاق شد تا شانس بيشتري براي جلوگيري از حملات قلبي داشت.
همچنين طي پژوهشي كه در سال 2005 با مطالعه بر روي 16000 فرد در 37 كشور در زمينه چاقي و مبارزه با حملات قلبي انجام شد، محققان به اين نتيجه دست يافتند كه 3/4 درصد از بيماران قلبي از افراد با وزن متعادل هستند.
در حالي كه اين ميزان در افراد چاق 2/2 درصد گزارش شد طي تحقيق ديگري كه پزشكان سوئيسي و آلماني بر روي 1600 فرد طي 3 سال انجام دادند تنها 6/3 درصد از افراد تحت آزمايش بر اثر عارضه چاقي جان سپردند كه از اين ميان 10 درصد را افراد با وزن متعادل شامل مي شدند.
به عقيده پزشكان يكي از خطرناك ترين محدوده هايي كه اشباع چربي در آن باعث فشار بر قفسه سينه مي شود، شكم است كه مي توان با انجام برخي از رژيم هاي ورزشي و غذايي از بروز آن جلوگيري كرد.
با اين حال توجه به وزن افراد، چاق، لاغري يا وزن متعادل مي تواند به پزشكان در بهبود بخشيدن به بيماران قلبي كمك فراواني كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.69419s, 21q