افراد لاغر از درون چاق مي شوند!

۱۳۸۶/۰۵/۰۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5645
افراد لاغر از درون چاق مي شوند!
به گزارش سلامت نیوزبه نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، دانشمندان با انجام آزمايشاني بر روي افراد لاغر يا با وزن متعادل به اين نكته دست يافتند كه اين افراد در معرض خطر ابتلا به چاقي درون عضوي، مانند كبد، غده پانكراس و قلب قرار دارند و به دليل مشخص نشدن و واضح ديدن اين اعضا با چشم غير مسلح، خطر چاقي و اشباع چربي در آن ها وجود دارد.
بنابراين گزارش، به عقيده پزشكان كالج سلطنتي لندن، لاغر بودن هيچ رابطه اي با اين فرضيه كه چاق شدن يا انباشت چربي وجود نخواهد داشت ندارد.
طي تحقيقي كه بر روي 800 فرد با وزن متعادل انجامl شده مشخص شد اين افراد از درون دچار چاقي مزمن اندام داخلي هستند.
همچنين افرادي كه به جاي انجام و پيروي از رژيم هاي درست و صحيح ورزشي از رژيم هاي غذايي لاغري استفاده مي كنند بيشتر در معرض خطر چاقي اعضاي داخلي بدن قرار دارند، علاوه بر اين افراد لاغر در معرض ابتلا به ديابت بيماري هاي قلبي و فشار و يا چربي خون قرار دارند و شايد دليل اصلي بروز چاقي در اعضاي داخلي بدن افراد لاغر به گفته محققان و پژوهشگران مصرف بيش از حد مواد قندي، چربي و نداشتن رژيم غذايي مناسب و نداشتن تحرك بدني باشد، چرا كه اين افراد گمان مي كنند چون لاغر هستند و از وزن مناسب برخورداند به هيچ وجه دچار چاقي و عوارض آن نمي شوند.
اين گزارش حاكي است، از طرف ديگر پژوهش هاي پيشين نشان دهنده اين فرضيه بود كه اشباع و انباشت چربي در شكم، بيش از ساير نقاط بدن صورت مي گيرد در حالي كه مطالعات جديد حاكي از اين مسئله است كه اين انباشت مي تواند در هر جاي ديگري از بدن رخ دهد.
همچنين به عقيده پژوهشگران يكي از بهترين راه هاي مشخص كردن انباشت چربي استفاده از ام آر آي است كه نقشه دقيقي از نقاط چربي دار را در درون بدن نمايش مي دهد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.30761s, 21q