فواید ورزش در میانسالی

۱۳۹۱/۰۹/۱۲ - ۱۳:۱۰ - کد خبر: 61636
فواید ورزش در میانسالی
سلامت نیوز : افزایش قدرت عضلات شکمی‌و پشتی، اصلاح وضعیت ستون فقرات و ایستادن صحیح از جمله فواید ورزش در میانسالانی است كه مشكل جلو افتادگی شکم دارند.کارشناس میانسالان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی ضمن بیان این مطلب گفت: قبل از انجام ورزش بررسی وضعیت ستون فقرات ضروری است اما به طور كلی ورزش در این گروه از میانسالان محدودیتی ندارد.ام البنین دلاوری در ادامه خاطر نشان کرد: تمرینات قدرتی عضلات شکمی، با شدت اضافه بار با 8 تا 12 تکرار و 2 یا 3 روز درهفته توصیه می‌شود.وی ادامه داد: به این میانسالان ورزش‌هایی چون انقباض عضلات شکمی ‌به سمت ستون مهره‌ها و بلند کردن لگن توصیه می‌شود و این تمرین‌ها عضلات شکم را تقویت و به کاهش جلو افتادگی شکم کمک می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آرمان ؛ وی درباره چگونگی انجام برخی از تمرینات ورزشی یادآور شد: به پشت خوابیده و زانوها را خم کنید، عضلات شکم را منقبض کرده و لگن را به سمت عقب متمایل کنید، سعی کرده کمر را با زمین مماس کنید، در همین زمان، عضلات هیپ و ران را منقبض کرده و با ساق پاهایتان فشار ندهید، کمی‌نگاه داشته و عضلات را شل کنید، طی انقباض به شکل طبیعی نفس کشیده و نفستان را حبس نکنید.وی در خصوص تمرین دراز و نشست در میانسالان نیز اظهار کرد: این تمرین عضلات بالایی شکم را تقویت کرده، به اصلاح جلوافتادگی شکم و گودی زیاد کمر و پیشگیری از کمردرد کمک می‌کند.وی افزود: برای انجام این تمرین باید روی زمین به پشت بخوابید، دست‌ها را یا صاف وموازی بدن قرار دهید یا کف دست‌ها را روی گوش‌هایتان بگذارید و یا پشت سر روی یکدیگر قرار دهیدسپس به طرف جلو خم شوید تا تیغه کتف‌ها از زمین بلند شوند بعد به وضعیت اول برگردیدو تمرین را تکرار کنید.به گفته وی اگر بخواهید تمرین را سخت‌تر کنید، می‌توانید ساق پاها را روی یک نیمکت بگذارید و اگر می‌خواهید تمرین راحت‌تر باشد، دست‌ها را دركناربدن قرار دهید و پشت سر روی هم نگذارید.

اگر دست‌ها را بالاتر نگاه دارید، مقاومت در برابر حرکت بیشتر می‌شود.وی ادامه داد: دراز نشست همراه با چرخش عضلات مایل شکمی‌را تقویت می‌کند و از جلو افتادگی شکم و گودی زیاد کمر و کمردرد پیشگیری می‌کند، به این منظور باید به پشت روی زمین دراز بکشید، پاهایتان را روی یک نیمکت قرار دهید به گونه‌ای که زانوها به اندازه 90 درجه خم شوند، دست‌ها را می‌توانید صاف در کنارتان قرار دهید ویا روی شانه‌ها یا روی گوش‌ها قرار دهید (مشکل‌ترین حالت) مثل دراز نشست ساده است فقط باید قسمت بالایی تنه را بچرخانید و با آرنج راست به سمت زانوی چپ بلند شوید، کمی‌نگاه دارید. به وضعیت اول بازگردید و با سمت مقابل تکرار کنید.

به گفته این کارشناس، تمرین پل زدن عضلات باز کننده هیپ به‌خصوص گلوتئال‌ها را تقویت می‌کند و به پیشگیری و درمان گودی زیاد کمر و افتادگی لگن کمک می‌کند.وی افزود: برای این كار به پشت بخوابید، زانوها خم شوند و کف پاها روی زمین نزدیک به باسن قرار بگیرند. عضلات گلوتئال‌ را منقبض کنید. باسن و پایین کمر را از روی زمین بلند کنید. کمی‌نگاه دارید. عضلات خود را شل کنید و تمرین را تکرار کنید اما به پایین کمر اجازه ندهید که قوس بردارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.67682s, 19q