اعلام برنامه های نظام سلامت تا 100 روز آینده

۱۳۹۲/۰۶/۰۵ - ۱۱:۴۵ - کد خبر: 81233
اعلام برنامه های نظام سلامت تا 100 روز آینده
سلامت نیوز : وزیر بهداشت، از برگزاری نشستی با حضور معاون اول رئیس جمهور، به منظور رفع مشكلات دارویی كشور خبر داد.دكتر سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی با اعلام این خبر گفت: برنامه‌های وزارت بهداشت در سه مقطع كوتاه مدت، میان و مدت و درازمدت، برای نظام سلامت كشور طراحی شده است كه در 100 روز آینده به دولت اعلام می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ وی درخصوص برنامه كوتاه مدت این وزارتخانه كه مربوط به ساماندهی وضع دارو در كشور خواهد بود، گفت: در كارگروهی كه با دستور رئیس جمهور و با حضور معاون اول ایشان و تنی چند از وزرا تشكیل شد به راهكارها و دستاوردهایی رسیده‌ایم كه در اول هفته آینده توسط رئیس سازمان غذا و دارو به مردم اعلام خواهد شد.

وزیر بهداشت در مورد برنامه پزشك خانواده نیز گفت: مشكل عمده در اجرای برنامه پزشك خانواده، تأمین منابع است.

وی افزود: تاكنون منابعی كه برای اجرای برنامه پزشك خانواده در قانون پیش‌بینی شده است در اختیار ما قرار نگرفته و مراكزی كه متولی اجرای این طرح هستند تا به حال از منابع دیگری استفاده كرده‌اند.

وزیر بهداشت در ارتباط با تامین و توزیع نیروی پزشك خانواده گفت: در بخش مناطق محروم و استان‌های مرزی مقرر شده است خارج از ظرفیت اعلام شده از افراد بومی با حداقل مثلاً 70 یا 80 درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده را ملاك قرار بدهیم و این نیروها را برای سال‌های آینده و به عنوان پزشك خانواده تربیت كنیم.

وی در خصوص پدیده زیرمیزی گرفتن پزشكان گفت: طی هماهنگی‌های به عمل آمده با وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی مقرر شد با ایجاد تعرفه‌های درمانی واقعی و بیمه فراگیر با پوشش مناسب كه رقم مناسبی را اختصاص بدهد می‌توانیم مشكل زیرمیزی گرفتن پزشكان را برطرف كنیم.

هاشمی افزود: در قانون مقرر شده 10 درصد از درآمد هدفمندی یارانه‌ها در اختیار وزارت بهداشت و بیمه‌ها قرار گیرد و حداقل رقمی كه در نظر گرفته شده 5 هزار میلیارد تومان است كه متاسفانه تاكنون یك ریال هم در اختیار وزارت بهداشت قرار نگرفته است.

وی در ادامه افزود: در نظر داریم با همكاری وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، مجلس شورای اسلامی، سازمان نظام پزشكی، انجمنهای علمی و هماهنگی با دولت و كمیسیون‌های اجتماعی و اقتصادی راهكار مناسبی در جهت هرچه بهتر شدن این معضل بدست آوریم
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.41469s, 18q