افكارتان را در آيينه ببينيد

۱۳۹۲/۰۹/۲۶ - ۱۵:۳۶ - کد خبر: 89457
افكارتان را در آيينه ببينيد
مركز تخصصي روانشناسي و روان پزشكي اتيه با توجه به نياز هاي روز افزون در زمينه هاي روان شناسي اقدام به شناسایی و وارد کردن تکنولوژی های مرتبط با تشخیص و درمان بیماریهای اعصاب و روان کرده است .
اين مركز در سال 1385 شروع به فعاليت و در سال 1386 اقدام به جذب بيمار به صورت درمان حرفه اي كرده است.گروه پزشكان اين مركز كه شامل 15 متخصص روان شناس است و مهارت خود را طي دوره هاي تخصصي در داخل و خارج از كشور و از طريق آزمونهاي آنلاين كسب كرده است طي هفته گذشته با برگزاري همايشي با همكاري گروه روانشناسي دانشگاه تهران اقدامات پژوهشي خود را تعجيل بخشيد و ان را به همگان معرفي كرد .
در گذشته تنها روش تشخیص اختلالات اعصاب و روان بر مبنای مصاحبه و آزمون های قلم و کاغذی بوده یکسری تستهای به شخص داده می شد. براساس تست مشخص ميشد كه فرد داراي اختلالات رواني هست يا نه ! در همين راستا ادعاي شخص مبني بر اختلالات تائيد و يا رد ميشد. از معايب اين روش آن است كه ممكن است تمارضات فردي بر نوع تشخيص اثر گذاشته و فرد بتواند حالت خود را بهتر يا بدتر جلوه بدهد.
نوع ديگردرمانهاي موجود روان درماني بر اساس صحبت و روانكاوي و دارو ميباشد. به واسطه نوع نگاهی که مردم دارند،مورد پذيرش قرار نگرفته و بيماران به راحتي راضي به پذيرش درمان نيستند ،چرا كه از عوارض و مشکلات ناشی از مصرف دارو واهمه دارند.
اين تكنولوژي بدون وابستگي به عملكرد فرد اختلالات را تشخيص داده و در زمينه بهبود آن اقدام ميكند. مطابق با به روز ترين متدهاي دنيا بدون مصرف دارو اختلال تشخيص داده شده و در مراحل بعدي اقدام به درمان آن ميكند.به گونه اي كه فقط امواج ناشي از مغز را به فرد بيمار به صورت بازيهاي كامپيوتري در مانيتور نمايش داده تا فرد امواج مغز خود را در کامپیوتر مشاهده كرده و ببيند آيا امواج طبيعي است يا غير طبيعي و در صورت غير طبيعي بودن امواج به فرد بيمار كمك ميشود كه آنها را به حد نرمال برساند.
این تکنولوژی مانند آیینه است با این تفاوت که شخص صورت خود را نمی بیند بلکه عملکرد مغز خود را مشاهده می کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.38337s, 18q