همه چیز درباره تاتو

۱۳۹۲/۰۹/۲۶ - ۱۵:۳۶ - کد خبر: 89495
همه چیز درباره تاتو
عمق تاتو چقدر است؟
هرچقدر تاتو در عمق كمتري از پوست انجام شود، در آينده راحت‌تر مي‌توان آن را از بين برد، اما متاسفانه در بيشتر تاتوهايي كه توسط افراد تازه‌كار و ناشي انجام مي‌شود، رنگ به صورت عمقي در پوست قرار داده مي‌شود. در ضمن از بين بردن تاتوهايي كه با رنگ‌هاي تركيبي مانند قرمز و سفيد انجام شده است به مراتب سخت‌تر از رنگ‌هايي مانند آبي، سياه و قهوه‌اي است.
لطفا به طور مختصر در مورد مشكلات و بيماري‌هايي كه ممكن است در نتيجه تاتو به وجود آيد، توضيح دهيد.
اولين مشكل عفونت بعد از تاتو است كه مي‌تواند شامل عفونت ويروس مانند تبخال و يا عفونت باكتريايي مانند زرد‌زخم و يا عفونت‌ قارچي در محل تاتو باشد. معمولا اين عفونت‌ها با درمان از بين مي‌روند اما عفونت‌هايي مانند اچ‌آي‌وي، هپاتيت هم وجود دارند كه ممكن است در زمان تاتو به فرد منتقل شوند؛ اين عفونت‌ها گاهي ممكن است تا مدت‌ها به صورت نهفته در بدن فرد باقي بمانند و در آينده تظاهر كنند. يكي ديگر از مشكلات عمده ناشي از تاتو واكنش بدن به رنگ و ايجاد حساسيت است. وقتي يك ماده خارجي به زير پوست وارد مي‌شود، بدن تشكيل گرانولوم مي‌دهد. گرانولوم در واقع واكنش بافت بدن در برابر رنگ به عنوان يك ماده خارجي است كه در درصدي از تاتوها ممكن است، بروز كند. اين گرانولوم‌ها به شكل گلوله‌هاي سفت و برجسته زير پوست ظاهر مي‌شوند و گاهي با درد، خارش و سوزش همراه هستند و درمان آنها بسيار سخت است.
شما به عنوان يك پزشك تاتو را توصيه مي‌كنيد؟
بله، من گاهي در موارد لزوم به برخي از بيمارانم تاتو را پيشنهاد مي‌كنم، اما به‌ندرت و در مواردي كه راه‌حل ديگري وجود نداشته باشد. به طور مثال فردي كه لبش دچار لك و پيس است و با درمان‌هاي دارويي و ليزر نتوان براي او كاري انجام داد و يا لك و پيس‌هاي ثابتي كه در پوست وجود دارد و قابل درمان نيست، بيمار را به يك تاتو كار مورد تاييد ارجاع مي‌دهيم.
بعد از انجام تاتو بايد چه نكاتي را رعايت كرد؟
بعد از تاتو بايد از آنتي‌بيوتيك‌هاي موضعي و خوراكي استفاده شود و بعد از گذشت يك روز از انجام تاتو بايد مدام آن را شست و تميز نگه داشت.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.59255s, 18q