اجراي طرح جامع سلامت زنان در دوران يائسگي آغاز شد

۱۳۸۶/۱۰/۱۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9024
اجراي طرح جامع سلامت زنان در دوران يائسگي آغاز شد

دكتر پسته‌اي در گفت وگو با ايسنا، ‌افزود: اين طرح پس از يكسال و نيم مطالعه و بررسي مشكلات زنان در دوران يائسگي تدوين و اجرايي شد و جمعيت گروه هدف آن در حدود 4 ميليون نفر برآورد مي‌شود.

دكتر پسته‌اي يادآور شد: مشكلات اساسي زنان يائسه كه اغلب در سنين 45 تا 60 سال قرار دارند، شامل پوكي استخوان، ‌گر گرفتگي،‌ تغذيه، فعاليت‌هاي فيزيكي،‌ چربي و قند خون و مشكلاتي در مورد روابط جنسي است.

وي همچنين به افزايش ميزان فشار خون و چاقي، ناراحتي‌هاي رواني و افسردگي در زنان يائسه اشاره و اعلام كرد: به طور كلي يائسگي، هفدهمين بار بيماريها را در زنان به خود اختصاص مي‌دهد و چاقي در اين افراد 2 برابر مردان ميانسال است.

وي با بيان اين كه يائسگي بر كيفيت زندگي افراد تاثير زيادي مي‌گذارد، از اطلاع اندك بسياري از زنان كشور در مورد اين پديده طبيعي در زندگي، ابراز ناخرسندي كرد و افزود: يكي از اهداف اجرايي طرح سلامت زنان در دوران يائسگي، بالا بردن سطح دانش زنان در اين زمينه است.

رييس دفتر سلامت سالمندان، اجراي اين طرح را در سه استان قزوين، زنجان، مازندران، همدان و سمنان برشمرد و گفت: در مراكز بهداشتي درماني، ‌مجموعه خدمات مورد نياز براي اين گروه از زنان به صورت مراقبت ادغام يافته ارائه مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
10.47337s, 19q