حمايت بيمه هاي بازرگاني از برنامه تحول نظام سلامت

۱۳۹۳/۱۰/۰۱ - ۱۳:۵۹ - کد خبر: 132094

سلامت نیوز: بيمه هاي بازرگاني به دنبال امضاي تفاهمنامه اي با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، حمايت خود را از طرح بيمه هاي سلامت اعلام کردند.

به گزارش روزنامه دنیای اقتصاد به نقل از روابط عمومي بيمه ايران، در جلسه مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با تعدادي از نمايندگان بيمه هاي بازرگاني بر نقش مهم اين بيمه ها به عنوان يکي از منابع اصلي تامين مالي در هزينه هاي سلامت به همراه ديگر بيمه گران پايه تاکيد شد.
در همين راستا، بيمه هاي بازرگاني حمايت خود را از طرح تحول نظام سلامت که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي اجرايي شده است اعلام کردند و خواستار توسعه آن شدند.
در ادامه و براساس پيشنهاد مطروحه در اين جلسه مقرر شد سنديکاي بيمه گران در بخش خدمات الکترونيک و ارتقاي کيفيت خدمات درماني در بخش دولتي با وزارت بهداشت تعامل مناسب داشته باشد و اين وزارتخانه را ياري کند.
افزون بر اين، مسوولان وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکي با اشاره به افزايش سطح کيفيت درماني بيمارستان هاي دولتي، از سنديکاي بيمه گران درخواست کردند بيمه گذاران بيمه هاي تکميلي را به استفاده از خدمات اين بيمارستان ها تشويق کنند که مورد استقبال مسوولان سنديکا و بيمه گران پايه قرارگرفت.
در مقابل مسوولان وزارت بهداشت نيز متعهد شدند مشکلات بيمه هاي بازرگاني در عقد قرارداد با بيمارستان هاي خصوصي را در راستاي کاهش هزينه از جيب مردم رفع کنند تا مردم هزينه کمتري در بخش درمان پرداخت کنند.
علاوه بر اين، کارشناسان دراين نشست بر متعادل کردن حق بيمه هاي دريافتي که توسط مردم تامين مي شود تاکيد و خواستار ارائه راهکار به منظور عادلانه شدن نرخ حق بيمه ها شدند.
همچنين در اين نشست کارشناسان ابراز اميدواري کردند تا نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با لايحه حذف ماليات برارزش افزوده از حق بيمه بيمه هاي بازرگاني که توسط وزارت امور اقتصادي و دارايي ارائه شده است موافقت کنند تا ضمن کاهش هزينه هاي بيمه هاي بازرگاني و پايه درطرح تحول نظام سلامت، خدمات درماني نيز با کمترين هزينه در اختيار مردم قرار گيرد.
در اين نشست کارشناسان و مسوولان بيمه هاي ايران، سينا، سرمد، پاسارگاد ومديرکل دفتر فني بيمه مرکزي شرکت داشتند و مسائل مختلف در اين ارتباط را با دکتر محمد آقاجاني معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و دبير ستاد کشوري برنامه تحول نظام سلامت در ميان گذاشتند

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.15777s, 19q