ترک تدریجی سیگار به کمک دارو درمانی

۱۳۹۳/۱۱/۲۹ - ۱۳:۲۷ - کد خبر: 139009

سلامت نیوز: متخصصان در یک مطالعه جدید تاکید کردندکه داروی «وارنیسلین» می‌تواند در کاهش تدریجی میزان مصرف سیگار موثر باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ، در این مطالعه آمده است: مصرف این دارو می‌تواند پیش از آنکه فرد بتواند به طور کامل سیگار را ترک کند یا آمادگی برای انجام این کار را بدست آورد به کاهش استعمال سیگار کمک کند.

در این بررسی از 1500 فرد سیگاری در آمریکا و خارج از این کشور در فاصله سال‌های 2011 تا 2013 درخواست شد برای مدت شش ماه از داروی وارنیسلین یا دارونما استفاده کنند.

این متخصصان در بررسی خود مشاهده کردند: 760 نفر از مصرف‌کنندگان داروی وارنیسلین نسبت به دیگر شرکت کنندگان در یک دوره شش ماهه، چهار برابر بیشتر مستعد ترک سیگار بودند. همچنین اعضای گروه اول در مقایسه با گروه دوم دو برابر بیشتر احتمال دارد در مدت 12 ماه، سیگار را ترک کنند.

«جان ابرت»، نویسنده ارشد این مطالعه گفت: افراد سیگاری باید آگاه باشند در صورتی که بخواهند پیش از ترک کامل سیگار، میزان مصرف آن را کاهش دهند داروی وارنیسلین برای این کار به آنان کمک می‌کند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، این متخصص همچنین افزود: مصرف این دارو می‌تواند شیوه موثر و مطمئنی برای افزایش مدتِ‌ ترک سیگار باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.4241s, 19q