کشف زمین خواری 11 میلیاردی

۱۳۹۶/۰۳/۲۹ - ۱۶:۵۸ - کد خبر: 216077
کشف زمین خواری 11 میلیاردی

سلامت نیوز: فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری از کشف زمین خواری 26 هکتاری به ارزش 11میلیارد ریال در منطقه بیرگان شهرستان کوهرنگ خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز از پایگاه خبری پلیس، سردار غلامعباس غلامزاده با اعلام این خبر افزود: در پی خبری مبنی بر تصرف بخشی از اراضی ملی شهرستان کوهرنگ در محدوده بیرگان توسط 2 فرد سودجو، موضوع به صورت ویژه در دستورکار تیمی از ماموران پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.
وی اظهار کرد: با بررسی مشترک فنی و میدانی کارآگاهان پلیس و کارشناسان اداره کل منابع طبیعی شهرستان، مشخص شد بخشی از اراضی محدوده بیرگان به مساحت 26 هکتار و ارزش 11 میلیارد ریال به صورت غیر قانونی تصرف و بخشی از توسط 2 نفر تسطیح شده است.
سردار غلامزاده از انجام ساخت و ساز و حصار کشی غیر قانونی در این منطقه خبر داد و گفت: تیم رسیدگی کننده پرونده پس از مستند سازی از طریق پیاده کردن نقشه و عکس برداری از محل تصرف شده و با هماهنگی مقام قضائی عوامل زمین خواری را شناسایی و دستگیر کردند.
وی با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی افزود: حفظ اراضی ملی و منابع طبیعی از دست اندازی متجاوزان و سودجویان در دستور کار نیروی انتظامی قرار دارد.
پیش از این نیز اصغر احمدی رئیس اداره حقوقی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفته بود که سال گذشته با پیگیری های اداره کل منابع طبیعی و شورای حفظ بیت المال استان و با همکاری دستگاه قضایی حدود سه هزار و 500 هکتار از اراضی ملی استان به بیت المال بازگردانده شد.
وی ادامه داد :در راستای مبارزه با زمین خواری و بازگشت اراضی ملی به بیت المال، اداره کل منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری در کشور جزء استان های برتر مطرح و لوح افتخار و تندیس دریافت کرد.
احمدی افزود: هم اینک حدود 200 هکتار شامل دو یا سه پرونده مبتی بر اختلاف اشخاص با اداره کل منابع طبیعی نسبت به اجرای مقررات و قانون ملی شدن جنگل ها و مراتع کشور در دادگستری های استان تحت رسیدگی است.
به گزارش ایرنا، بیرگان، نام یکی از دهستان‌های شهرستان کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری است که دارای 36 آبادی و یکهزار و 670نفر سکنه است.
طرح تونل سوم کوهرنگ و سد بیرگان در این منطقه واقع شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.17936s, 18q