درمان مناسب برای استرس

۱۳۹۷/۱۲/۰۶ - ۱۷:۴۲ - کد خبر: 265410
درمان مناسب برای استرس

سلامت نیوز:در این مطلب به نشانه‌‌های استرس اشاره شده است که با شناخت بهتر آنها می‌توانید روش‌های درمانی مناسبی برای استرس پیدا کنید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آرمان ،اگر با وجود استراحت و خواب کافی در شب، باز هم صبح‌ها به سختی از رختخواب جدا می‌شوید، احتمالا از لحاظ بالینی خسته هستید. استرس انرژی بدن را تحلیل می‌برد و سبب می‌شود تمام دستگاه‌های بدن، بیش از حد فعال باشند.

از آنجا که بدن در این حالت بیش از حد توانش کار می‌کند، حتی استراحت و خواب کافی نیز نمی‌تواند انرژی از دست‌ رفته را جبران کند.

آیا تاکنون برای‌تان پیش آمده است که با وجود خستگی بسیار شدید، نتوانید بخوابید؟ دلیل آن استرس است. هنگامی که استرس زیادی دارید، مغزتان بیش از حد فعالیت می‌کند. در این حالت، با اینکه مدت زیادی از وقت خواب‌تان گذشته است و بسیار هم خسته هستید، خوابیدن برای‌تان دشوار است.

صبح روز بعد، به دلیل خواب ناکافی خسته‌تر خواهید بود و این نیز به نوبه‌ خود سبب افزایش استرس می‌شود و با تکرار این چرخه، به زودی بیمار خواهید شد.

بی‌خوابی ناشی از استرس سبب می‌شود در مدت کوتاهی، انواع بیماری‌ها سراغ‌تان بیایند. در دوره‌ای که استرس طولانی‌مدت را تجربه می‌کنید، بدن شما بیش از حد توان خود فعالیت می‌کند و از آنجا که فرصتی برای بازیابی خود ندارد، حتی در برابر یک سرماخوردگی معمولی نیز قدرت مقاومت نخواهد داشت.

مطالعات نشان داده‌اند هنگامی که استرس را تجربه می‌کنید، سیستم ایمنی بدن‌تان تا ۳۰ درصد ضعیف می‌شود. گاهی اوقات برای حفظ سلامت جسمی و روحی خود باید دست از کار بکشید و یک روز در هفته را به استراحت اختصاص بدهید. با این کار بدن انرژی از دست رفته را باز می‌یابد.

حواس‌پرتی یکی از نشانه‌های شایع استرس است. در این حالت، فشار وارده بر مغز بیش از حد است و بنابراین قدرت تمرکز کاهش می‌یابد. بار مسئولیت زیاد در زندگی سبب می‌شود پیگیری امور جزئی تا حدودی دشوار باشد.

بنابراین اگر به‌سادگی جای دسته‌کلید یا اشیای دیگر را فراموش می‌کنید، یا قرار ملاقات‌ها و جلسات را از دست می‌دهید، احتمالا استرس زیادی دارید. اجازه ندهید کار از این بدتر شود و استرس‌تان را درمان کنید.

هنگامی که استرس زیادی دارید، ساقه مغز(بخش ابتدایی مغز) کنترل بدن را به‌دست می‌گیرد و بخشی که مسئول پیش‌بینی رویدادهاست، تحلیل می‌رود. به همین دلیل، هنگامی که استرس دارید به خاطر هر چیز کوچکی به گریه می‌افتید یا به سادگی از کوره در می‌روید.

استرس می‌تواند ناراحتی‌های جسمی متعددی برای بدن به‌وجود آورد. آیا تاکنون به خاطر یک روز پرمشغله‌ کاری، حالت تهوع به شما دست داده است؟ این حالت، پاسخ مستقیم بدن شما نسبت به استرسی است که در چنین روزی تجربه کرده‌اید.

البته این حالت تهوع فقط یک تلاطم جزئی معده نیست، ممکن است به مشکلات گوارشی دیگری مانند استفراغ، درد شکم و نظایر آن نیز منجر شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
11.68531s, 20q