خطر مرگ بعد از مصرف آسپرین در مبتلایان به آنفلوانزا

۱۳۹۰/۰۸/۳۰ - ۱۰:۳۹ - کد خبر: 36952
خطر مرگ بعد از مصرف آسپرین در مبتلایان به آنفلوانزا
سلامت نیوز: رئیس انجمن متخصصین عفونی اطفال ایران، نسبت به عوارض خطرناک مصرف آسپرین در مبتلایان به آنفلوانزا هشدار داد.

دکتر سیدمحمد بلورساز در گفتگو با مهر اظهارداشت: متاسفانه برخی افراد از عوارض مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک آگاهی ندارند و همین مسئله سبب می شود با کوچکترین سرماخوردگی، سراغ انواع داروهایی بروند که عوارض آنها به مراتب بیشتر است.

وی با تاکید بر اینکه درمان سرماخوردگی نیاز به دارو ندارد، تصریح کرد: سرماخوردگی، آنتی بیوتیک ندارد.

بلورساز ادامه داد: استراحت، مصرف مایعات و شستشوی بینی، بهترین درمان برای افرادی است که دچار سرماخوردگی شده اند.

رئیس انجمن متخصصین عفونی اطفال ایران با اشاره به شباهت ظاهری سرماخوردگی و آنفلوانزا، افزود: مصرف آسپرین در افرادی که مبتلا به آنفلوانزا می شوند، عوارض ناگواری به دنبال دارد. به طوریکه بعد از مصرف آسپرین، فرد دچار عارضه سندروم "ری" شده و به کما می رود و در نهایت منجر به مرگ بیمار می شود.

وی تاکید کرد: مصرف آسپرین در مبتلایان به آنفلوانزا به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.24547s, 19q