چرا باید فرآورده‌های آرایشی بهداشتی را کمتر استفاده کنیم؟

۱۳۹۲/۰۴/۱۰ - ۱۳:۰۱ - کد خبر: 77077

سلامت نیوز : مواد تقلبی آرایشی بهداشتی درصد بالایی از ملزوماتی همچون سرب و جیوه در ترکیباتشان وجود دارد که در درازمدت از طریق پوست جذب شده و بسیار خطرناکند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ مهندس مریم‌السادات موسوی‌زاده مدیر نظارت بر مواد خوراکی، آشامیدنی و آرایشی بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به استفاده مواد آرایشی بهداشتی، اظهار کرد: استفاده از فرآورده‌های آرایشی بهداشتی برای بهداشت و زیبا کردن پوست و تغییر ظاهر بدن بدون تغییر در عملکرد یا ساختار آن به کار می‌رود.

وی با اشاره به مصرف مواد آرایشی بهداشتی اظهار کرد: همه مصرف کنندگان به دنبال مواد آرایشی بهداشتی هستند که هیچ عارضه جانبی در پی نداشته باشند یعنی پوست را تحریک نکند و آلرژی ایجاد ننماید، ولی واقعیت این است که تاکنون چنین ماده‌ای ساخته نشده است.

موسوی‌زاده افزود: با توجه به مواد شیمیایی متعددی که در ساخت مواد آرایشی استفاده می شود به خصوص فلزات سنگینی که در برخی اقلام آرایشی بهداشتی وجود دارد توصیه می شود از مواد آرایشی در حد کم و ضرورت استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه مواد آرایشی بهداشتی غیر مجازبه صورت غیرقانونی وارد کشور می شوند، اظهار کرد: نظارتی بر نحوه تولید، شرایط نگهداری و حمل ونقل مواد غیرمجاز توسط وزارت بهداشت صورت نمی پذیرد و عمده این مواد در کارگاه‌هایی و در زیرزمین سایر کشورها و درشرایط غیربهداشتی تولید می شوند.

مدیر نظارت بر مواد خوراکی، آشامیدنی و آرایشی بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود: بیشترین شکایت مردم در ارتباط با عوارض مصرف مواد آرایشی بهداشتی غیرمجاز حساسیت‌های پوستی است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.63244s, 20q