تاثیر خواب نامنظم بر رفتار کودکان

۱۳۹۲/۰۷/۲۳ - ۰۵:۲۲ - کد خبر: 84735
 سلامت نیوز : متخصصان اطفال هشدار می‌دهند کودکانی که ساعت خواب منظمی ندارند در خانه و مدرسه بیشتر مشکلات و اختلالات رفتاری از خود بروز می‌دهند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ محققان کالج لندن معتقدند زمانی که کودکان زمان مشخص و منظمی برای خوابیدن دارند رفتارشان نیز بهبود پیدا می‌کند.

«یوون کلی»، محقق ارشد این مطالعه گفت: مدت خواب کودک در طول شبانه روز مدام تغییر کند یا شب‌ها در ساعات‌ مختلفی بخوابد، تنظیم ساعت بیولوژیک بدن او به هم می‌خورد.

در این بررسی که بیش از 10 هزار کودک مورد مطالعه قرار گرفتند مشخص شد کودکانی که ساعت خواب منظمی ندارند بیشتر از خود مشکلات و اختلالات رفتاری چون دعوا، پرخاشگری،‌ سرکشی، بی‌دقتی و حواس‌پرتی نشان می‌دهند.

همچنین زمانی که این کودکان به مدرسه رفتند در مورد نوع رفتارهایشان از مربیانشان پرسش‌هایی مطرح شد و پاسخ‌های آنان تاییدکننده این مطلب بود که نداشتن خواب منظم تاثیر منفی روی رفتار کودکان دارد.

این متخصصان تاکید کردند که تنظیم خواب کودکان یکی از فاکتورهای کلیدی برای بهبود عادت‌های رفتاری آنها است و بهتر است که عادت به موقع و منظم خوابیدن در بین تمام اعضای خانواده حتی بزرگسالان وجود داشته باشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.70406s, 18q