ماه رمضان فرصتی مناسب برای جلوگیری از هدررفت منابع

۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۱۳:۰۷ - کد خبر: 270640
ماه رمضان فرصتی مناسب برای جلوگیری از هدررفت منابع

سلامت نیوز:مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای خودداری از اسراف در تدارک و مصرف مواد غذایی، جلوگیری از هدررفت منابع و به‌طور کلی توجه به محیط زیست است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، صدرالدین علی‌پور با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و برگزاری ضیافت‌های سحری و افطاری همچنین افزایش نذورات در این ماه مبارک گفت: از فرصت مناسبی که در ماه مبارک رمضان فراهم شده است باید در جهت تغییرعادت‌های نادرست در مصرف بیش از اندازه، اصلاح الگوی مصرف و ترویج فرهنگ صرفه‌جویی به‌ویژه کاهش استفاده از ظروف و سفره‌های یکبار مصرف پلاستیکی استفاده شود.

وی همچنین با تاکید بر افزایش آمار هدر رفت مواد غذایی در ماه مبارک رمضان،اظهارکرد: رمضان ماه مهربانی با تمامی نعمت‌های خداوند است. لذا در این زمینه باید با همه موهبت‌های الهی با مهربانی برخورد شود و در حفظ و صیانت از محیط زیست بکوشیم این در حالیست که جهان امروز با معضل هدررفت منابع به‌ویژه مواد غذایی روبرو است که اثرات منفی زیادی بر منابع آب و خاک و به‌طور کلی محیط زیست دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، وی ماه مبارک رمضان را فرصت مناسبی برای خودداری از اسراف در تدارک و مصرف مواد غذایی، جلوگیری از هدررفت منابع و به طور کل توجه به محیط زیست دانست و گفت: این امر نیازمند مشارکت همه شهروندان است تا با همیاری یکدیگر با اصلاح الگوی مصرف از آلودگی محیط زیست جلوگیری کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.59824s, 19q