به توصیه متخصصان:

چای را بدون قند و شکر بنوشید

۱۳۹۱/۰۴/۲۸ - ۱۲:۳۰ - کد خبر: 52828
سلامت نیوز : سم سفید همان قندان بلور پر از قندی است که برای همه وسوسه انگیز است، چه کودک 7 ساله باشید، چه پیرمرد 70ساله. اما اگر بدانید که پزشکان می گویند این قندهای سفید، روزگار سلامت را سیاه می کند،آنوقت حتما در خوردن قند و شکر که به آنها سمهای سفید هم می گویند احتیاط به خرج می دهید و با شیرینی آن کام زندگی خود را تلخ نمی کنید. شاید به همین دلیل باشد که هیات دولت تصویب کرده است که هنگام صرف چای به جای قند در ادارات دولتی از خرما و کشمش استفاده شود ولی این مصوبه در برخی موارد نادیده گرفته شد. هرچند کارشناسان اعتقاد دارند دولت باید نسبت به حذف بودجه خرید قند و شکر در ادارات دولتی کلا اقدام کند اما اگر شما به سلامتی خود اهمیت می دهید،بهتر است این مصوبه رادر خانه خود عملی کنید تا آنگونه که پزشکان می گویند از شر این ماده خوشخوراک اما مضر در امان باشید. اگر این نوشته را بخوانید،آنگاه متوجه خواهید شد که چرا همه پزشکان علیه قند و شکر اجماع کرده اند و یک بسیج ملی ضدقند به راه انداخته اند.

دکتر استقامتی : سال هاست نوشابه وقند را تحریم کرده ام!
دکتر استقامتی،فوق تخصص غدد و متابولیسم می گوید: « اینکه فردی قند زیاد بخورد، دیابت می گیرد تصور درستی نیست اما اگر در روز 5 لیوان چای و با هر لیوان دو یا سه قند بخوریم، انرژی اضافه ای وارد بدن می شود که این انرژی اضافه می تواند موجب چاقی شود. چاقی نیز فرد را به انسولین مقاوم می کند و می تواند موجب دیابت شود.» من تلاش می کنم که چای را بدون قند بخورم و مواظب غذا خوردنم هستم. الان سالها است که نوشابه و قند را تحریم کرده ام. وی یک پیشنهاد هم برای کسانی که قند دوست دارند و چای شیرین را می پسندد دارد: » این افراد می توانند از شیرین کننده های مصنوعی مانند قرصهای آسپارتام استفاده کنند که عوارض کمتری دارند. »

دکتر اسحاق حسینی:قند موجب ریفلاکس می شود
دکتر اسحاق حسینی،فوق تخصص گوارش می گوید: «نزدیک به 7 درصد جامعه هر روز و 14 درصد به طور هفتگی، 28درصد هر دو هفته یک بار و 90 درصد اجتماع یک بار ریفلاکس را تجربه کرده اند که دلیل اصلی آن استفاده از مواد قندی است. شاید بد نباشد که این نکته را هم بدانید که ریفلاکس اگر درمان نشود در دراز مدت ممکن است هفت در هزارموجب سرطان مری شود اما میوه های شیرین مانند توت و خرما موجب ریفلاکس نمی شوند. از سوی دیگر مصرف قند در افرادی که زمینه دارند نیز می تواند موجب کبد چرب شود و پالایشگاه بدن را با خطر مواجه کند. »

دکتر کیمیاگر:چگونه مصرف قند راکاهش دهیم؟
دکتر کیمیاگر هم متخصص تغذیه است و هم ادیب. شاید به همین دلیل است که گفته هایش به دلیل تسلط خوبش برزبان بر دل می نشیند. دکتر کیمیاگر می گوید:الان قند برای بعضی ها جزو لازم تغذیه است اما می توان به جای آن از جایگزین هایی مثل توت و خرما استفاده کرد. در این میان یک نکته مهم است و آن اینکه یک خرما دارای 20کالری و دو حبه قند نیز دارای 20 کالری است بنابراین نباید فکرکنیم که خرما یا کشمش و توت قند کمتری دارند. اما مزیت میوه های شیرین این است که قندشان طبیعی است و به تدریج جذب بدن می شوند و ضرر کمتری دارند. ازسوی دیگر، میوه ها دارای فیبر و آنتی اکسیدان هستند که درپیشگیری از سرطانها نیز موثرند. »

دکتر کیمیاگر با تاکید بر اینکه قند کالری زیادی دارد و می تواند موجب چاقی و دیابت شود،می گوید: «بهترین روش این است که چای خود را تلخ بخوریم و اگر نمی توانیم این کار را انجام دهیم، حداکثر 20 گرم در روز از قندو شکر استفاده کنیم. » دکتر کیمیاگر می گوید : من معتقدم اگر همه غذاها به درستی و اعتدال مصرف شوند، هیچ خوراکی ای کارکرد سمی ندارد. » اما چگونه مصرف قند را کاهش دهیم؟پاسخ دکتر کیمیاگر به این سوال راهگشا است.قندها را ریز کنید و اجازه بدهید چای سردشود و بعد مصرف کنید. آبدارچی محل کارم،یک حبه قند را چهار قسمت تقسیم می کند.اگر چه او این کار را برای صرفه جویی انجام می دهد اما اقدامش موجب سلامتی ما می شود.ذایقه خود را نیز عادت دهید که چای کم شیرینی استفاده کنید. ذایقه تغییرپذیر است. »


دکتر قارونی: قند چربی خون را افزایش می دهد
وقتی از دکتر قارونی،متخصص قلب و عروق در مورد مضرات استفاده از قند می پرسم در پاسخ دست به یک آشنایی زدایی می زند و می گوید: «همه ما با مضرات استفاده از قند به عنوان یک ماده پرکالری تا حدودی آشنا هستیم اما ضرر اصلی قند به دلیل وجود تری گلیسیرید آن است که موجب تنگ شدن عروق کرونر می شود واثر آن در زنان بیشتر از مردان است. اگر با هروعده چای دو یا سه قند بخوریم به میزان قابل ملاحظه ای تریگلیسیرید خون افزایش می یابد.از سوی دیگر، قند اثر آرامبخش کافئین موجود در چای را خنثی می کند. » دکتر قارونی خودش از آن دسته افرادی است که چای را تلخ وبدون قند می خورد و در این باره می گوید: «اگرافراد برای مدتی چای را بدون قند بخورند آنگاه متوجه می شوند که اثر آرامبخش چای بیشتر شده است.

ممکن است در ابتدا ترک قند کار سختی باشد اما به مرور تبدیل به عادت می شود. » دکتر قارونی درادامه صحبتهای خود از قند اتهام زدایی می کند و می گوید: «مصرف قند اگر چه چاقی را به همراه دارد اما به طور مستقیم باعث دیابت نمی شود، ولی موجب ظاهر شدن دیابت در میان افرادی که استعداد دارند، می شود. ضایعات عروقی و انفاکتوس از دیگر مضرات استفاده از قند است. » وی درادامه می گوید: «ما به افراد توصیه می کنیم که به جای قند و شکر از توت، کشمش یا خرما استفاده کنند اما در مصرف این خوراکی ها نیزباید اعتدال داشت و از مصرف بی رویه آنها نیز پرهیز کرد و نباید به جای یک توت، یک مشت توت خورد. »

دکتر شیرین معماران:قند، آفت دندان است
در یک زمستان سرد که باخستگی از سرکار به خانه برگشته اید و روی مبل لم داده اید، هیچ چیزدلنشین تر از یک لیوان چای داغ نیست اما متخصصان دهان و دندان می گویند خوردن قند همراه با چای باعث از بین رفتن دندانها می شود و شما باید دردسر بی دندانی را به جان بخرید. دکتر شیرین معماران،متخصص پروتزهای دندانی وایمپلنت درباره مضرات استفاده از قند می گوید: «قند و شکرارتباط واضحی با سلامت دهان و دندان دارند.

قند می تواند انرژی لازم برای تجمع مجموع میکرو بها را روی سطوح دندانی تامین کند ضمن اینکه ماده مغذی مورد استفاده برای این میکروبها را نیزتامین می کند که در نهایت باعث تولید مواد اسیدی می شود و همین اسیدها هستند که موجب بروز خطرات پوسیدگی در دندانها می شود. در ضمن قند به سلامت لثه ها نیز لطمه وارد می کند. »

دکتر معماران در ادامه به نکته جالبی اشاره می کند: «اگر هم می خواهید چای را با قند بخورید قند را در چای حل کنید و این عادت ما ایرانی ها که اول قند رادر دهان می گذاریم و بعد چای را می خوریم یک عادت غلط است و پوسیدگی دندا نها را بیشتر می کند. » جالب تر از این نکته هم آنکه تحقیقات انجام گرفته روی چای سیاه نشان می دهد ترکیبات موجود در چای سیاه رشد باکتری های مضر دندان را که سبب پوسیدگی و ایجاد حفره در دندان شده و دندان را ازبین می برد، متوقف می کند. وی می گوید:همچنین چای سبز با از بین بردن باکتری ها به عملکرد خمیر دندان و دهانشویه ها کمک می کند. » تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که شستشوی دهان با چای سیاه مانع تشکیل پلاک می شود و بوی بد دهان را از بین می برد.
منبع : هفته نامه سلامت

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.86781s, 19q