سالانه 100 هزار زوج نابارور به خانواده‌هاي كشور اضافه مي‌شود

۱۳۸۵/۱۱/۲۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1069
سالانه 100 هزار زوج نابارور به خانواده‌هاي كشور اضافه مي‌شود

به گزارش سلامت نیوز،محمدرضا نوروزي، رئيس انجمن علمي- تخصصي باروري و ناباروري ايران در گفت و گو با فارس، با اعلام خبر برگزاري سيزدهمين همايش باروري و ناباروري كشور در اسفند ماه گفت:‌ به طور كلي در تمام دنيا 15درصد زوجهايي كه تازه ازدواج مي‌كنند نابارور هستند بنابراين اكنون در كشور ما بين 2 تا 3 ميليون زوج نابارور هستند.
وي اضافه كرد: بر اين اساس سالانه 100 هزار زوج به زوجهاي نابارور كشور اضافه مي‌شود و به اين ترتيب ناباروري ديگر يك بيماري لوكس نيست بلكه يك بيماري رنج آور است كه درمان آن به كمك حمايتهاي دولت يك ضرورت اجتماعي است و بي توجهي به آن تبعات زيادي را براي جامعه به دنبال دارد بنابراين درمان و تامين داروهاي گران قيمت درمان ناباروري بايد تحت پوشش حمايتهاي بيمه‌اي دولت قرار گيرد.
وي گفت: هزينه درمان ناباروري در روشهاي مختلف متفاوت است و بين 200 هزار تومان تا 5/1 ميليون تومان متغير است.
وي افزود: به طور كلي 90 درصد زوجهاي نابارور مي‌توانند وارد چرخه درمان شوند و در هر دوره درمان حدود 30 درصد زوجهاي نابارور مي توانند صاحب فرزند شوند.
وي گفت: در زمان حاضر تقريبا همه روشهاي درمان ناباروري در كشور انجام مي‌شود، كه روش IVF، لقاح مصنوعي در خارج رحم، micro injection و درمان بر اساس سلولهاي پايه از جمله اين روشهاست، ضمن اينكه از طريق تستهاي ژنتيكي مي‌توان اختلالات ژنتيكي جنين را قبل از انتقال آن به رحم پيدا كرد و در صورتي كه جنين دچار مشكل باشد از انتقال آن به رحم خودداري مي‌شود.
نوروزي افزود:‌ در زمان حاضر 40 مركز درمان ناباروري در كشور فعال است كه از اين نظر هيچ مشابهي در خاورميانه نداريم و جزء كشورهاي سرآمد دنيا در درمان ناباروري هستيم.
عضو شوراي عالي نظام پزشكي همچنين در مورد سيزدهمين كنگره باروري و ناباروري كشور گفت:‌اين كنگره دوم تا چهارم اسفند در تالار حجاب خيابان وصال برگزار مي‌شود و طي آن جديدترين دستاوردهاي علمي در درمان ناباروري به بحث گذاشته مي‌شود.
وي افزود: در اين همايش كه امتياز بازآموزي خوبي دارد، متخصصان زنان و زايمان، اورولوژيست ها، ماماها، متخصصان علوم آزمايشگاهي، پيراپزشكي و جنين شناسي و نيز پزشكان عمومي مي‌توانند از مباحث مختلف ارائه شده استفاده كنند.
نوروزي گفت:‌ در اين همايش همچنين در روز سوم اسفند همزمان با روز سلامت مردان با ايجاد يك كلينيك مجازي در محل همايش، سلامت مردان داوطلب حاضر در اين همايش بررسي مي‌شود ضمن اينكه سخنراني هاي ويژه‌اي به مناسب سلامت مردان در اين روز انجام مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.90896s, 19q