سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۷
کد خبر: 107981

الهام حمیدی از زیبایی می گوید : از جراحی زیبایی گریزانم

سلامت نیوز:الهام حمیدی بازیگر خوش چهره و آرام سینما و تلویزین که معمولا ایفاگر نقش های مثبت است معتقد است ؛زیبایی هدیه ای از سوی خداوند است که در نهادهر انسانی قرار داده و افراد باید سعی در نگه داری و حفظ آن داشته  باشند ،منتها او اعتقاد دارد که زیبایی صرفا جنبه ی ظاهری ندارد و جنبه معنوی آن به مراتب بیشتر است . با او مصاحبه متفاوتی را درمورد زیبایی ،شیک پوشی و سلامتی داشتیم که خواندنش خالی ازلطف نیست.

اهمیت زیبایی برای افراد  

هیچ کس نمی تواند منکر اهمیت زیبایی برای افراد شود ،چرا که ذات انسان به گونه ای است که همواره به دنبال زیبایی است اما دراین میان نکته ای وجود دارد و آن این است که نباید نگاه ما به زیبایی صرفا به مسائل ظاهری باشد ،بلکه با زیبا ساختن درون و خلق وخو هم می توان زیبا بود ،چرا که زیبایی ظاهری بسیار زودگذر است و برای افراد هم خیلی زود عادی می شود اما این زیبایی درون است که به نوعی ماندگار است و از فرد یک انسان کامل می سازد .

وقت گذرانی در محیط آرایشگاه  

همه خانم ها معمولا در ماه ،زمانی را برای رفتن به آرایشگاه اختصاص می دهندو از حضور در این محیط لذت می برند ،چون هم فرصت این را پیدا می کنند که به ظاهرشان رسیدگی کنند و هم این فرصت را دارند که با دیگر خانم ها معاشرت کنند به همین خاطر محیط آرایشگاه ها خیلی وقت ها به پاتوقی برای رد و بدل کردن اطلاعات تبدیل می شود و همین موضوع گواه این است که می توان این محیط را از مکان صرف رد و بدل کردن اطلاعات روزمره خارج کنند و در آن حرف های تازه و با مفهوم تری گفته شود و به نوعی سطح دیدگاه افراد ارتقاءپیدا کند در کشورهای پیشرفته  دنیا، سالن های زیبایی سعی می کنند از حالت تک بعدی خارج شوند و به یک کلوپ بدل شوند تا در زمینه های مختلف فعالیت کنند .

 برنامه ریزی برای زیبایی

من هم مانند اکثر خانم ها برای رفتن به آرایشگاه برنامه ریزی دارم اما به دلیل شرایطی که در آن قرار دارم به گونه ای نیست که بخواهم زمان زیادی را برای رفتن به آرایشگاه صرف کنم و سعی دارم در این زمینه جانب اعتدال را رعایت کنم و خودم راچندان درگیر سالن های زیبایی نکنم.

توجه ویژه به پوست

پوست نقش بسیاری در زیبایی افراد دارد و به نوعی اساس زیبایی محسوب می شود به همین خاطر همیشه سعی می کنم توجه زیادی به پوستم داشته باشم و به گونه ای برنامه غذایی ام را تدارک ببینم که در آن استفاده بیشتری از سبزیجات داشته باشم تا از این طریق، پوستم طراوت و شادابی بیشتری داشته باشد . چرا که بازیگران به دلیل استفاده مکرر از گریم پوستشان  به شدت در معرض آسیب قرار دارد و من برای این که از این گزند دور باشم ،همواره سعی میکنم زیر نظر متخصص پوست باشم .

استفاده از ماسک طبیعی

علاقه زیادی به استفاده از ماسک دارم به همین خاطر در کنار استفاده از ماسک های شیمیایی مواره از ماسک های طبیعی که در خانه آنها را تهیه می کنم ،استفاده می کنم و استنباط خودم هم این است که این ماسک ها خاصیت بیشتری در قیاس با ماسک های شیمیایی دارند ،هرچندکه در استفاده از آنها باید صبور و نظم بود.

نظم، اکسیر جوانی

متاسفانه زندگی شهری باعث شده است که بسیاری از ما زندگی مان از ریتم خارج شود و دیگر مانند گذشته کارهای مان روی اصول و برنامه ریزی نباشد . بی خوابی های پی در پی ،شب بیداری ها و تغذیه نامناسب باعث شده سلامت و زیبایی ما تهدید شود ،در حالی که اگر ما زندگی سالم را در پیش بگیریم و شب ها دیر تر از ساعت 12 نخوابیم و صبح ها زودتر بیدار شویم قطعا می توانیم زیبایی مضاعف تری داشته باشیم .

 

از عمل جراحی گریزانم

به نظرم هیچ چیزی جای زیبایی طبیعی را نمی گیرد به همین خاطر به شدت از عمل جراحی گریزان هستم و سعی ام بر این است که زیبایی طبیعی صورت خودم را حقظ کنم . به عقیده من حفظ زیبایی به مراتب راحت تر از آن است که شما بعد از،از دست دادن آن سعی کنید که باعمل جراحی و تزریق آن را برگردانید.

شیک پوشی به سبک ایرانی

من به وضع ظاهری ام اهمیت زیادی می دهم و سعی می کنم سلیقه ام را در پوششم لحاظ کنم ،هرچند که همواره سعی می کنم در این زمینه به گونه ای گام بردارم که مسائل و دیدگاه های جامعه را هم در آن لحاظ کنم . چون بازیگران چه بخواهند و چه نخواهند در جامعه الگو می شوند وازاین جهت ما باید دقت بیشتری را روی پوششمان داشته باشیم . به نظر من پوشش  ایرانی ما زیبایی های خاص خودش را دارد  و اهمیت به آن می تواند باعث جذب مردم به این سبک لباس ها شود .

فعالیت در عرصه ی زیبایی

پوشش به نوعی مکمل زیبایی افراد محسوب می شودو همین موضوع همواره ذهن من را به خود مشغول کرده است . به همین دلیل در کنار حرفه بازیگری به کار طراحی لباس روی آوردم هرچند که در این راه از کمک دوستانم هم بهره بردم و سعی کردم لباس هایی را ارائه دهم که در عین زیبایی ،کاربردی باشد و به اصالت ایرانی و اسلامی هم وفادار باشد. در انتخاب پارچه ای برای لباس هایم نیز سعی کردم به سراغ پارچه های رنگ شاد و زیبا بروم .

مصرف قرص های ویتامین

بالاخره نوع زندگی ما باعث شده است که نتوانیم تمام ویتامین ها را به شکل منظم به بدن مان برسانیم و به همین خاطر استفاده از قرص های ویتامین ،البته با تجویز پزشک می تواند در افزایش توانمندی بدن تاثیر داشته باشد . هرچند که نمی توان  این نکته را نادیده گرفت که هیچ چیز نمی  تواند جای تغذیه سالم را بگیرد .

دقت در انتخاب کرم های تقویتی

به نظرم در انتخاب کرم های تقویتی نباید گول تبلیغات را خورد ،بلکه باید دقت زیادی کرد و به سراغ کرم هایی رفت که پزشکان و متخصصان آن را تایید می کنند . من همواره سعی میکنم از کرم دور چشم و تقویتی روز و شب استفاده کنم .

آرایش غلیظ ممنوع

آرایش غلیظ نه تنها باعث زیبایی خانم ها نمی شود ،بلکه تاثیر معکوسی را روی زیبایی افراد دارد .

به همین خاطر افراد باید در انتخاب نوع آرایش و حتی لوازم آرایش به سراغ محصولی که سازگاری بیشتری با پوست و رنگ چهره شان دارد بروند تاتنها برخی از عیوب صورتشان را اصلاح کند و حالت اغراق شده ای را به چهره شان ندهد،چرا که اغراق در چهره افراد باعث می شود که زیبایی طبیعیشان را از دست بدهند و مسن تر به نظر برسند .

دوری از استرس

شعار اکثر متخصصان پوست برای حفظ و شادابی و زیبایی پوست ،پرهیز از استرس است و این که افراد بتوانند زندگی را در آرامش سپری کنند . من همواره سعی کردم الگوی خوبی در این زمینه برای خودم داشته باشم و تا آنجا که امکانش وجود دارد از استرس و زندگی پرحاشیه دوری کنم و به آرامش روی بیاورم.

از عمل جراحی فراری ام

همانطور که پیش تر هم اشاره کردم من اعتقاد زیادی به زیبایی طبیعی دارم و به شدت از انجام هرگونه عمل جراحی گریزان هستم . افراد با چهره واقعی خودشان به مراتب زیباتر از چهره عمل شده هستند .

تاثیرورزش در سلامت افراد

من سعی می کنم تا آنجا که امکانش وجود دارد ،از یک برنامه منظم ورزشی پیروی کنم چون ورزش مرتب و منظم تاثیر زیادی را روی سلامت و تناسب افراد دارد ،اگر ما فرصت رفتن به باشگاه را نداریم ،می توانیم برنامه ریزی خوبی را داشته باشیم و به کمک آن در خانه ورزش کنیم .

منبع :مجله زیبایی

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha