پيشنهاد ميليارد‌ي مجلس براي پيشگيري از اعتياد دانش‌آموزان

۱۳۸۵/۱۱/۲۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1082
پيشنهاد ميليارد‌ي مجلس براي پيشگيري از اعتياد دانش‌آموزان

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازفارس، محسن فريدي امروز در ساختمان زنده‌ياد علاقه‌مندان در جمع خبرنگاران ضمن تشكر از اعضاي كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي گفت: اين كميسيون سهمي را براي وزارت آموزش و پرورش در تبصره 14 بند (ط) بودجه سال 1386 به منظور پيشگيري از استعمال دخانيات تخصيص دادند.
وي اضافه كرد: در گذشته وزارت بهداشت و درمان و سازمان تربيت‌بدني از عوارض فروش دخانيات براي برنامه‌هاي پيشگيري از استعمال دخانيات استفاده مي‌كردند.
فريدي افزود: با توجه به زلزله تخريبي مواد مخدر و روان‌گردان جديد كه تمام نسل جوان را تهديد مي‌كند، اقدام كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس براي اختصاص اعتبار در اين بخش بسيار ارزنده بود.
وي در خصوص ميزان اين اعتبار گفت: اعتبار ناشي از عوارض فروش دخانيات ميليارد‌ها تومان است.
مدير دفتر پيشگيري‌ از آسيب‌هاي اجتماعي و مواجهه با بلاياي طبيعي آموزش و پرورش گفت: از كميسيون تلفيق و نمايندگان مجلس مي‌خواهيم كه سهم آموزش و پرورش را از اين تبصره جدي بگيرند.
وي با بيان اينكه سيگار دروازه ورود به انواع آسيب‌هاي اجتماعي است، گفت: 1600 تا 1800 نوع ماده روان‌گردان در كشور وجود دارد كه بيشتر اين مواد را فرهنگيان نمي‌شناسند. به عنوان مثال ماده‌اي به نام "پان" وجود دارد كه مانند آدامس است.
فريدي به ستاد پيشگيري از استعمال دخانيات در مدارس نيز اشاره كرد و اظهار داشت: اين طرح توسط وزير آموزش و پرورش ابلاغ شد و عمليات سياست‌گذاري، برنامه‌ريزي، اجرا و تدوين برنامه‌هاي مناسب در حال انجام است.
وي افزود: فعاليت‌هاي خوبي را انجام داديم كه مي‌توان به برگزاري دوره‌هاي ضمن خدمت براي فرهنگيان، انجام كارهاي فرهنگي و هنري مانند ساخت انيميشن و تهيه جزوه‌هاي پيشگيرانه براي دانش‌آموزان اشاره كرد.
مدير دفتر پيشگيري‌ از آسيب‌هاي اجتماعي و مواجهه با بلاياي طبيعي آموزش و پرورش ادامه داد: ما در انجام كار متوجه شديم كه در عرصه مديريت با كمبود منابع مالي مواجه هستيم زيرا آموزش و پرورش با داشتن خانواده 46 ميليوني شامل 15 ميليون دانش‌آموز، يك ميليون فرهنگي و 30 ميليون خانواده دانش‌آموزان، خانواده بزرگي است و اعتبار مي‌خواهد.
وي اضافه كرد: جزوه‌هاي پيشگيرانه براي هر مقطع متناسب با سن دانش‌آموزان تهيه شده است و در آن راهكارهايي عنوان شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.22667s, 18q