67 درصد پذيرفته شدگان دانشگاههاي علوم پزشكي دختران هستند

۱۳۸۵/۱۱/۲۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1106
67 درصد پذيرفته شدگان دانشگاههاي علوم پزشكي دختران هستند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از (ايسنا)، دكتر لنكراني وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در كارگاه آموزشي مشورتي «تبيين شرح وظايف مشاورين روساي دانشگاههاي علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني كشور در امور زنان» با بيان اين مطلب، افزود: در حال حاضر 48 درصد از كاركنان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و دانشگاههاي علوم پزشكي وابسته را زنان تشكيل مي‌دهند و حدود 30 درصد از پست‌هاي مديريت مياني در اين وزارتخانه متعلق به زنان است.

دكتر لنكراني با مهم توصيف كردن نقش مشاورين روساي دانشگاههاي علوم پزشكي كشور در امور زنان، گفت: كشور ما در خصوص حقوق زنان در مقايسه با ديگر فرهنگها و تمدن‌ها از سابقه‌اي قوي‌تري برخوردار است و ما دستاوردهاي پر افتخاري در اين زمينه داريم.بنابراين بايد به طور اساسي ، علمي و منطقي آنها را عملياتي و اجرايي كنيم.

وي در بخش ديگري از سخنان خود در خصوص افزايش سقف مرخصي زايمان تا 6 ماه ضمن تاكيد بر نقش مهم مادران در رشد و پرورش فرزندان، گفت: دولت و وزارت بهداشت عميقا از اين مصوبه حمايت مي‌كنند.

 در مراسم افتتاح اين كارگاه دكتر عصمت باروتي مشاور وزير در امور زنان، ‌تبيين شرح وظايف مشاورين روساي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور در امور زنان، در راستاي ارتقاي سلامت زنان را از اهداف برگزاري اين كارگاه ذكر كرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.3476s, 18q