دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۸۵ - ۰۰:۰۰
کد خبر: 1177

اعضاي شبكه بزرگ فروش نوزادان دركشور پس از دستگيري به فروش 145 نوزاد اعتراف كردند.

اعتراف اعضاي يك شبكه به فروش 145 نوزاد در كشور

به گزارش فارس، اين باند از يك پزشك، 3 ماما ، 3 پرستار و دو كارمند ثبت احوال تشكيل شده بود كه از سوي ماموران وزارت اطلاعات در اصفهان دستگير شدند.

* آغاز تحقيقات
-----------------
ماموران اداره اطلاعات اصفهان از حدود يك سال قبل متوجه فعاليت‌ اعضاي يك شبكه فروش نوزادان در شهرستان‌ اصفهان شدند.اعضاي اين باند نوزادان را به زوج‌هاي نابارور به مبلغ10 ميليون تومان مي‌فروختند.
در بررسي ماموران مشخص شد اين شبكه 9 عضو متشكل از يك پزشك، 3 ماما، 3 پرستار و دو كارمند ثبت احوال دارد.
با تكميل تحقيقات مقدماتي موضوع به طباطبايي دادستان عمومي و انقلاب اصفهان اطلاع داده شد و او اين پرونده را براي رسيدگي به شعبه سوم بازپرس دادسرا فرستاد.
محمدرضا مفيديان بازپرس پرونده پس از مطالعه پرونده دستور بازداشت تمام اعضاي باند و شناسايي خريداران و فروشندگان نوزاد را صادر كرد.

* فروش 145 نوزاد
--------------------
در بازجويي از اعضاي باند مشخص شد ، سردسته باند يك پزشك است.اين مرد پس از تولد نوزادان آنها را به فروش مي‌رساند.
3 ماما نيز براي او خريداران و فروشندگان را شناسايي مي‌كردند.
اعضاي اين باند در ابتدا زوج‌هايي را كه به خاطر فقر مالي قادر به نگهداري نوزاد خود نبودند و يا دختراني را كه ناخواسته باردار مي‌شدند شناسايي مي‌كردند.
پس از شناسايي فروشندگان نوزاد، اعضاي باند به دنبال خريداران گشته و آنها را از بين زوج‌هاي نابارور شناسايي مي‌كردند.
آنها با دريافت 10 ميليون تومان نوزادان را به زوج‌هاي نابارور مي‌فروختند و حدود يك ميليون تومان از اين پول را به فروشندگان مي دادند.
پس از شناسايي خريدار و فروشندگان سردسته باند وارد عمل مي‌شد. او با كمك 3 پرستار، زن باردار را در كلينيك خود بستري مي‌كرد. او سپس با گرفتن آدرس و مشخصات فروشنده عمل زايمان را انجام مي‌داد.
پس از زايمان حلقه آخر اين زنجير فعاليت خود را آغاز مي‌كرد. سردسته باند براي نوزادان گواهي ولادت جعلي با مهر بيمارستان و يا زايشگاه تهيه مي‌كرد و آن را به اعضاي باند در اداره ثبت احوال مي داد.
دو عضو اين باند كه كارمند ثبت احوال بودند در ادامه با مدارك جعلي تولد نوزاد و مدارك زوج خريدار، براي نوزادان به نام زوج خريدار شناسنامه صادر مي‌كردند.
ماموران همچنين در بررسي محل فعاليت اعضاي اين باند تعداد 145 پرونده فروش نوزاد كشف كردند.

*درآمد 5 ميلياردي
--------------------
به گفته يك مقام آگاه اعضاي اين باند بيش از پنج ميليارد تومان از اين راه درآمد بدست آورده بودند.
وي افزود: سردسته اين باند مشتريان خود را از ميان بيماراني كه به او و 3 ماماي عضو باند مراجعه مي‌كردند شناسايي مي‌كرد و حدود هفت سال فعاليت داشتند.
بازپرس پرونده پس از تكميل تحقيقات و شناسايي نوزادان شناسنامه‌هاي آنها را باطل كرد.
محمدرضا مفيديان بازپرس پرونده در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي فارس با تاييد خبر افزود: اتهام خريداران نوزادان استفاده از سند مجعول و معاونت در جعل است. اتهام اعضاي باند نيز خريد و فروش نوزاد، تحصيل مال نامشروع، استفاده از سند جعلي و معاونت در جعل است.
وي ادامه داد: تحقيقات روي اين پرونده پايان يافته و كيفر خواست متهمان آنها صادر شده است.
مفيديان درخصوص وضعيت اعضاي اين باند نيز گفت: اعضاي اين باند در ابتدا روانه زندان شدند اما پس از بازجويي براي آنها قرار وثيقه‌ صادر شد كه با سپردن وثيقه از زندان آزاد شدند.
اين مقام قضايي در هشداري به شهروندان گفت: در اين پرونده خريداران نوزاد خيلي متضرر شدند. مردم بايد مراقب باشند در چنين مواردي به صورت قانوني و با تنظيم دادخواست، حضانت و سرپرستي فرزند مورد نظر خود را برعهده بگيرند تا دچار مشكل نشوند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =