رييس کميسيون بهداشت مجلس: بايد جايگاه خدمت گذاري را حفظ کرد

۱۳۸۷/۰۶/۱۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12234
رييس کميسيون بهداشت مجلس: بايد جايگاه خدمت گذاري را حفظ کرد
دکتر سيد "شهاب الدين صدر"  در آيين توديع دکتر عليرضا زالي رييس دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي و معارفه سرپرست جديد اين دانشگاه از خدمات دکتر عليرضا زالي ياد کرد و گفت: اگر در کميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي از ميان 40 دانشگاه کشور بخواهيم، چند نفر از شايسته ترين و موفق ترين افراد را انتخاب کنيم، يکي از آنها دکتر زالي خواهد بود.
وي با اشاره به اينکه همواره گردش نظام عالم به همين صورت بوده و هر فردي در يک زمان خاص مسووليتي را بر عهده مي گيرد، گفت: بايد هر کس در جايگاه و فرصتي که به دست مي آورد براي خدمت به مردم استفاده کند.
صدر به نقش کليدي دانشگاههاي علوم پزشکي در ساختار وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: يکي از محورهاي اصلي حوزه سلامت، دانشگاههاي علوم پزشکي هستند.
وي گفت: امروز حرف اول را در دنيا نيروي انساني مي زند و تربيت نيروي انساني که در حوزه سلامت بر عهده دانشگاهاي علوم پزشکي است، جايگاه بسيار حساس و ويژه اي دارد.
وي افزود: امروز شعار انسان سالم محور توسعه پايدار است و کشور براي توسعه در هر زمينه نياز به انسان سالم دارد.
صدر تاکيد کرد: بايد تلاش کنيم که مفهوم سلامت در جايگاه مطلوب تر و حقيقي خود در کشور قرار گيرد و اين نيازمند عزم ملي است.
وي با اشاره به اينکه دانشگاههاي علوم پزشکي علاوه بر ارايه خدمات ساير دانشگاه ، خدمات وسيع ديگري همچون خدمات بهداشتي و درماني را نيز بر عهده دارند، افزود: مديريت دانشگاههاي علوم پزشکي کار بسيار حساسي است و نيازمند افراد با تدبير و دانشمند است.
وي در پايان از خدمات گذشته دکتر "شاهين محمد صادقي " نيز ياد کرد و از ايشان خواست تا با مديريت خود در ارايه خدمات بهتر در دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي تلاش کنند.
همچنين، حجت الاسلام و المسلمين "سيد مجيد قريشي " مسئول نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي در آيين معارفه سرپرست جديد دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي گفت: بايد به مسايل تربيتي دانشجويان توجه ويژه شود.
وي با اشاره به اينکه بذر خوب در زمين خوب رشد مي کند، افزود: تا زمانيکه زمينه هاي تربيتي دانشجويان مورد توجه قرار نگيرد، دچار خودسوزي و فرصت سوزي خواهيم شد.
قريشي همچنان از خدمات دکتر زالي رييس پيشين دانشگاه شهيد بهشتي قدرداني کرد و گفت: نيروهاي متعهد زيادي پس از انقلاب تحويل جامعه شدند که اين نيروها خودشان به دنبال پست و مقام نرفتند، بلکه مقام به دنبال آنها رفت و لذا تغيير و جابجايي از يک مقام نه تنها افت نيست، بلکه فرصت ارايه خدمت به مردم در جايگاه ديگر را فراهم مي کند.
آيين معارفه سرپرست جديد دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي در تالار امام علي ( ع‌) اين دانشگاه برگزار شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.12872s, 18q