فروش سیگار در کیوسک های مطبوعاتی ممنوع می شود

۱۳۸۵/۱۲/۰۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1293
فروش سیگار در کیوسک های مطبوعاتی ممنوع می شود

به گزارش سلامت نیوز یوسف جهانی پور در گفتگو با مهراظهار داشت: طبق آخرین مصوبه کارگروه بهداشت و درمان کرج ، بر اساس طرحی که بزودی تدوین می شود صاحبان کیوسک های دارای مجوز فرصت کافی برای جمع آوری سیگار از دکه های خود خواهند داشت.

وی افزود: تکلیف دکه های بدون مجوز نیز مشخص است و این قبیل اماکن که در کنار روزنامه و مجله سیگار نیز می فروشند ، تعطیل خواهند شد.

جهانی پور هدف از اجرای این طرح را ایجاد تعادل در بهداشت روانی جامعه و کمک به جوانان اعلام کرد و گفت: آیین نامه ساماندهی دکه های مطبوعاتی از سال 1380 در کرج تصویب شده ولی به نظر می رسد در اجرای کامل آن دقت نشده است.

وی خاطرنشان کرد: ممنوعیت فروش سیگار در کنار اقلام مطبوعاتی و فرهنگی یکی از بندهای این آیین نامه است که مورد کم توجهی واقع شده است.

معاون فرماندار کرج تصریح کرد: دکه های مطبوعاتی کرج تبدیل به مینی سوپر شده اند و کالای مطبوعاتی یکی از اقلام قابل عرضه آنهاست که در کنار سایر کالاها به فروش می رسد.

وی تاکید کرد: در خصوص نحوه برخورد با دکه های یاد شده گروه کارشناسی ویژه ای با همکاری اداره ارشاد، نیروی انتظامی ، دادستانی، شبکه بهداشت و فرمانداری تشکیل خواهد شد تا نسبت به اخذ تصمیمات مقتضی در خصوص دکه های متخلف تصمیم گیری کند.

به گزارش مهر ، تنها در سطح شهر کرج بدون احتساب شهرهای حاشیه ای حدود 300 کیوسک مطبوعاتی وجود دارد. 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.05298s, 18q