استفاده همزمان ازدستكش‌هاي نخي و پلاستيكي هنگام كار با شوينده ها ضروري است

۱۳۸۵/۱۲/۰۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1386
استفاده همزمان ازدستكش‌هاي نخي و پلاستيكي هنگام كار با شوينده ها ضروري است

 

سلامت نیوز: دكتريلدا صداقت متخصص پوست در گفت‌وگو با ايسنا، درباره حساسيت‌هاي پوستي شوينده‌ها توضيح داد: شوينده‌ها نظير پودرها و صابون‌ها با اثرقليايي خود غالبا دراثر تماس مستقيم با پوست باعث بروز اگزماي دست مي‌شود.

وي درباره مواد شوينده فراري نظير وايتكس، نيز اظهار داشت: اين مواد به صورت بخار متصاعد شده و چنانچه فرد درمعرض اين گازها قرار گيرد باعث بروزاگزما در ناحيه صورت و پلك و حتي مشكلات ريوي مي‌شود.

دكترصداقت ادامه داد: بهترين كار مراعات در استفاده از شوينده‌ها واستفاده از يك دستكش نخي در زير دستكش پلاستيكي حين شست و شواست .

وي با بيان اينكه نبايد از دستكش به مدت زياد استفاده كرد، اظهار داشت: بايد هر يك ربع يك بار دستكش‌ها را از دست خارج كرد زيرا استفاده طولاني مدت دستكش‌ها باعث عرق كردن دست مي‌شود و شرايط را براي رشد كانديداي پوستي (نوعي عفونت قارچي) ايجاد مي‌كند كه پوست دست در نهايت دچار نوعي عفونت مي‌شود.

اين متخصص پوست با اشاره به عدم استعمال دستكش‌هاي پاره در ادامه تاكيد كرد: در صورت خيس شدن دستكش‌هاي نخي، بايد فورا تعويض و از تماس با مواد قليايي و فرار و مخلوط كردن چند ماده شوينده اكيدا خودداري شود.

وي براي جلوگيري ازبروز عوارض پوستي گفت: ‌سعي شود با استفاده از ماشين‌هاي لباس شويي و دستكش‌ حين شست و شو از ضربه مستقيم و ايجاد شرايط مناسب براي بروز و تشديد اگزماي پوستي ‌ خودداري شود.

دكترصداقت با تاكيد در استفاده از صابون‌هاي ملايم، كار با دستكش، چرب و مرطوب نگه‌داشتن دستها با استفاده از كرم مرطوب كننده بعد از شست و شو و پرهيز از كار زياد در خاتمه توصيه كرد: در هر بار شست و شو حلقه و انگشتر را از دست خارج كرده زيرا باعث جمع شدن صابون و رطوبت در زير آنها وبروزعارضه در پوست مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.58822s, 18q