۴ میلیون و ۷۸۱ هزار جوان تحصیلکرده هرگز ازدواج نکرده‌اند

۱۳۹۳/۱۲/۱۹ - ۱۷:۲۳ - کد خبر: 141501

سلامت نیوز:مدیرکل اطلاعات و آمار و مهاجرت سازمان ثبت احوال با اشاره به اینکه ۴ میلیون و ۷۸۱ هزار جوان تحصیلکرده در کشور هرگز ازدواج نکرده اند، گفت: ۷۹۱ هزار نفر آنان از سن ازدواج گذشته اند.

علی‌اکبر محزون در گفتگو با مهر در خصوص جوانان تحصیل کرده ای که در سن ازدواج قرار دارند اما هرگز ازدواج نکرده‌اند، گفت: در حال حاضر چهار میلیون و ۷۸۱ هزار جوان دارای تحصیلات عالیه در کشور زندگی می کنند که هرگز ازدواج نکرده اند.

وی با اشاره به اینکه ۷۹۱ هزار نفر آنها از سن متعارف ازدواج عبور کرده‌اند، تاکید کرد: آمارهای ثبت شده در پایگاه اطلاعات جمعیت ثبت احوال نشان می دهد که سه میلیون و ۹۹۰ هزار جوان در سن ازدواج دارای تحصیلات عالی در کشور هرگز ازدواج نکرده‌اند.

به گفته مدیرکل اطلاعات و آمار و مهاجرت سازمان ثبت احوال، میانگین کشوری سن ازدواج برای مردان ۲۷.۸ و برای زنان ۲۳.۱ اعلام شده است.

محزون با اشاره به اینکه تعداد دختران ازدواج نکرده دارای تحصیلات در مقایسه با پسران ۴۴ هزار نفر بیشتر است، تصریح کرد: از جوانان تحصیلکرده در سن ازدواج، یک میلیون و ۹۷۳ هزار نفر آنها مرد و دو میلیون و ۱۷ هزار نفر آنها زن هستند که تاکنون ازدواج نکرده‌اند.

وی به آمار جوانان ازدواج کرده دارای تحصیلات در مقاطع مختلف اشاره کرد و گفت: بیشترین ازدواج‌های ثبت شده در پایگاه ثبت احوال مربوط به مردان دیپلمه‌ با ۲۸ درصد و زنان نیز با ۲۵.۳ درصد بوده است و پس از آن نیز جوانان لیسانسه که مردان با ۱۲.۱ و زنان نیز با ۱۳.۹ به ثبت رسیده است.

وی اظهار داشت: در آمارها این موضوع باید در نظر گرفته شود که تعداد جمعیتی که دارای تحصیلات در مقاطع مختلف هستند در ثبت افزایش آمار نیز تاثیر می گذارد.

به گفته مدیرکل اطلاعات و آمار و مهاجرت سازمان ثبت احوال، ۲ درصد از مردان دارای فوق لیسانس و ۱.۶ درصد زنان دارای فوق لیسانس نیز ازدواج کرده و در نهایت ۵.۹ درصد از مردان دارای فوق دیپلم و پنج درصد از زنان در این مقطع نیز ازدواج‌شان در پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان به ثبت رسیده است.

محزون ادامه داد: جوانان تحصیلکرده در مقطع دکتری تخصصی و حرفه‌ای در میان جمعیت مردان ازدواج کرده سه دهم درصد و زنان نیز سه دهم درصد به ثبت رسیده است .آمارها و اطلاعات ثبت شده نشان می‌دهد که حتما باید در کنار تحصیل، شرایط ازدواج برای جوانان فراهم شود تا شاهد افزایش آمار ازدواج در میان جوانان تحصیلکرده در کشور باشیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.17014s, 18q