رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به ضرورت حمایت از بیماران صعب العلاج، گفت: باید موسسات خیریه را وارد گردونه امداد رسانی به این بیماران کنیم.

سلامت نیوز: رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به ضرورت حمایت از بیماران صعب العلاج، گفت: باید موسسات خیریه را وارد گردونه امداد رسانی به این بیماران کنیم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سازمان غذا و دارو، رسول دیناروند افزود: در راستای سبک کردن فعالیت های معاونت های غذا و دارو و تمرکز بر فعالیت های اصلی بهتر است بخش مدد کاری به مراکز خیریه واگذار شود.

وی با اشاره به درد و رنج بیماران به ویژه بیماران صعب العلاج، اظهار داشت: همه تلاش های مجموعه وزارت بهداشت در جهت کاهش فشارهای ناشی از این مشکلات است.
معاون غذا و داروی وزیر بهداشت گفت: اگر کسی در پرداخت هزینه تهیه دارو های ضروری ناتوان بود، باید او را حمایت کنیم و برای حمایت از این افراد مساعدت هایی به بیمه ها شده است.
دیناروند یادآور شد: مدیریتی صحیح است که در سیاست گذاری های خود ، دیدگاه چند وجهی داشته باشد و همه جوانب را در نظر بگیرد.
وی در خصوص چگونگی تسریع در یاری رساندن به بیماران گفت: مراکز خیریه مطمئنی وجود دارند که درمورد آنها حسابرسی های دقیق انجام می شود و یقین داریم که تمام هزینه های خود را صرف بیماران صعب العلاج می کنند.
دیناروند خاطرنشان کرد: اگر کارهای مدد کاری بیماران را به آنها بسپاریم و اجازه دهیم بررسی ها توسط آنها صورت پذیرفته و کمک ها از طریق آنها انجام شود، روند یاری رسانی به بیماران، تسریع خواهد شد.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: برخی استان ها کار امدادرسانی به بیماران از طریق مراکز خیریه را آغاز کرده اند و مدیریت اعتبار خود را در این حوزه به موسسه های مطرحی سپرده اند که خدمات آنها بر همگان آشکار است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha